Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği ofisi açıldı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Kuzey Bavyera Bölgesi Eyalet Birliği, irtibat ve danışma bürosundan oluşan yeni çalışma ofisini açtı.

Merhaba (Nürnberg) 
Resim galerisi için tıklayın
Açılışa Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, DİTİB Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek ve Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Saral, Eğitim Ataşesi Dr. Mune Savaş, Nürnberg Dini Danışma Kurulu Başkanı Fuat Gökçebay ve Kuzey Bavyera DİTİB Başkanı Hasan Aslan’ın yanı sıra sivil toplum kuruluşların başkan ve yöneticileri ve din görevlileri katıldı.

Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Hasan Aslan, “Önemli olan topluma yapacağımız hayırlı hizmetlerdir. Bu manada yeni ofisimiz hayırlı olsun, hayırlı hizmetler yapmayı Rabbimiz nasip eylesin” dedi.

Nürnberg DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fuat Gökçebay da, “Hizmetlerin devamlılığı din görevlisi, dernek yönetimi ve cemaatten müteşekkildir. Ayaklarını sağlam basan, doğru yoldan giden, ne yapacağını bilen güçlü bir teşkilatın eyalet çalışma ofisi de bu çalışmanın bir parçasıdır. Allah rızasına uygun işlerde bizleri muvaffak kılsın” dedi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek, “Almanya’daki birinci ve ikinci nesle sahabe nesli olarak bakıyorum. Onların duaları, onların birlik ve beraberlikleri, samimiyetleri, emekleri ve muazzam gayretleriyle DİTİB teşkilatı büyüdü. Bu samimiyetle ve bu hizmet kervanına katkı vermiş herkesi minnetle anıyoruz. Ahirete irtihal etmiş büyüklerimize gani gani rahmet eylesin. Hayatta olanlar başımızın tacıdır onlara da sağlık, sıhhat ve afiyet versin. Bizlere de onların bu emaneti büyüterek sonraki nesillere taşıma gücü ve iradesi bahşetsin inşallah. Burada atılan tohumun büyüyerek, yeşererek çok güzel hayırlı hizmetlere dönüşmesini rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu.

Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği yeni çalışma ofisinin hayırlı olması dileğinde bulunan Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz de “DİTİB misyonu gereği anlamlı işler yürüten büyük bir teşkilattır. Kuzey Bavyera’da 60 dernekle temsil edilen eyalet birliğinin ne kadar hayati bir fonksiyonu olduğunu içinde geçmekte olduğumuz şu zor günde herkesin daha iyi idrak etmiş olduğunu düşünüyorum. DİTİB sadece dini vecibelerin yerine getirmesine katkı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda buradaki toplumun, gençlerin ve çocukların toplumsal değerlerini öğrenmelerine de katkı sağlıyor. Korona sürecinde DİTİB’in organizeli ve profesyonel yönetim anlayışına sahip olduğunu göstermiş oldu. Bu süreçte özellikle DİTİB Cenaze Fonu olmak üzere Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği ve bağlı derneklerinin cansiperane nasıl bir çaba sarf ettiklerine bizzat şahit oldum. Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği çalışmaları her türü takdirin üzerindedir“ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Nürnberg DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fuat Gökçebay’ın yaptığı dua eşliğinde caminin açılış kurdelesi kesildi.
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN