Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Dünya genelinde 3 milyon Yozgatlı var

Kısa adı DUYKON olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu çıtasını yükseltiyor.

Merhaba (Göppingen) 
Konfederasyon genel başkanı Ahmet Yılmaz DUYKON Avrupa basın temsilcisi Doğan Tufan'a verdiği bilgide, "Yurt dışında ikamet eden Yozgatlı derneklerimizde Federasyon çatısı altında birleşiyorlar. DUYKON ailesine katılıyorlar" dedi. “Avusturya, Hollanda Yozgatlı derneklerimiz Federasyon çatısı altında hizmetlerini sürdürüyorlardı, bu halkamıza Belçika Yozgatlılar Kültür Federasyonu kurularak katıldı. Pek yakında Almanya ve Fransa’da federasyonlarımızın müjdesini vereceğiz" diyen Ahmet Yılmaz hizmetleri şöyle sıraladı:

"Çeşitli sebeplerle yıllar önce memleketinden ayrılmış, dünyanın ve ülkemizin değişik yerlerinde yaşamını sürdüren bizler; memleketimiz ile bütünleşerek kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmaya çalışmalıyız. Yozgat kültürünü yaşatarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz"

Ahmet Yılmaz DUYKON’un amaç ve gayesini heyecanla şu şekilde anlattı:

"Dünya genelinde 3 milyonu aşan hemşerilerimiz var. ‘Yozgatlılık’ ruhuyla kucaklayarak birlik ve beraberlik anlayışını geliştirmeliyiz. Eğitime katkı sağlamak amacıyla öğrencilerimize burslar vermek, okul ve yurt yapmak, eğitim seviyesinin yükseltilmesi için etkinlikler düzenlemek, siyasetçisini, bürokratını, sanatçısını, sporcusunu, akademisyenini, medyasını, sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek Yozgat’ı kamuoyunda hak ettiği yere getirmek, iş insanlarımız ve akademisyenlerimizle farklı alanlarda ortak projeler ve çalışmalar yapmak, Yozgatımızın dünyaya tanıtılması için faaliyetler düzenlemek. Bu çerçevede Avrupa’daki Yozgat dernek ve federasyonları ile bütünleşerek karşılıklı işbirliğini ve ekonomik gücü geliştirmek. Tüketen değil, üreten bir ekonomik yapı oluşturmak, Yozgat’ta kişi başına düşen milli gelirin arzulanan düzeye çıkarılmasını sağlamak. Örnek projeler üreterek kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri için model oluşturmak. Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneğimiz, çeşitli kategorilerde Yozgatımızın tanıtılması ve geliştirilmesine katkıda bulunmuş olanlara onur ödülü vererek, dayanışmanın öncülüğünü yapılacaktır. Hizmetlerimiz bu çerçevede devam edecek, bu uğur, gaye ve amaçlarda mücadele ve hizmet veren başkan ve yönetici hemşerilerimizi yürekten kucaklıyorum. Her zaman her konuda yanlarında olacağız"
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN