Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“Bilgiye ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.”

Hayat kısa sanat uzun

Gülsüm Öz 
Gülsüm Öz: Sınırlar tarih oldu, pandemi dünyayı küçülttü

Pandemi ile yeniden şekillenen hayatımızda online yenilikler dünyayı avucumuza sığdırmak üzere.

Yüz yüze yapılan etkinliklerini ve seminerlerini internet ortamına taşıyan yüzlerce kurumdan biri de İstanbul Marmara Sanat Akademisi.

Daha çok sanat ve kültür etkinlikleri ile adını duyuran Marmara Sanat Akademisinin 10 yıllık köklü bir geçmişi var. Kurucular arasındaki Gülsüm Öz yeni sistemi kısaca özetlerken çok umutlu görünüyor. "Dünyadaki bu ani değişime elbette biz de uyduk. Yeni dünyanın dezavantajları olduğu gibi avantajları da var. Bana sorarsanız artıları çok fazla. İsteyen herkes bilgiye daha kolay ulaşıyor. Daha ne olsun. Hem kolay ulaşıyor hem daha ucuz. Düşünsenize sanat etkinliklerine, seminerlere, kültürel faaliyetlere katılmak için köyden şehre taşınmanıza gerek yok."

Herkesi sanatın çatısı altına davet eden Öz, pandemi sürecindeki yeni düzenlemeleri dile getirdi. “Usta hocalarımız eşliğinde bir dizi atölye çalışması ve seminerler düzenlemeye devam ediyoruz. Online olarak dünyanın her yerindeyiz. Kutuplarda da olsanız çalışmalarımıza, etkinliklerimize katılıyorsunuz. Yolda boşa geçen zaman ve masraf aradan kalkmış durumda.

Her daim katılımcıların isteklerini sürekli göz önünde bulunduran bir kurumuz. Örneğin son aylarda yazma teknikleri hakkında seminer talepleri geliyordu. Daha önce kısa film öykü atölyesi derslerimize katılan Dursaliye Şahan ile Kolay Yazı Yazma Tekniklerini düzenledik. Bunun yanında bir dizi devam eden seminerlerimizin yanında Sanat Tarihi de yoğun ilgi görenler arasında. Yelda Yalaman hocamızın atölyeleri çok keyifli geçiyor. Fransa’dan, Dubai’den, Afrika’dan katılanlar var. Keza Senaryo Yazarlığı da ilgiyle takip edilen dersler arasında.
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN