Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ulm’da sürekli “Adalet Çadırı” – Polis engeli mahkemeden döndü

Ulm’de direnişteki Grup Yorum ve Halkın Avukatları için “Adalet istiyoruz” çadırı açıldı. 7 haftadır her salı ve çarşamba günleri saat 15.00 ila 18.00 arasında gerçekleştirilecek olan etkinlik, şehir merkezinde Münsterplatz girişinde.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm Halk Cephesi tarafından dün saat 15:00-18:00 arası “Adalet İstiyoruz” şiarıyla enformasyon standı her Salı ve çarşamba aynı saatte ve yerde yine açılmaya devam edecek.
Çadıra, Grup Yorum’un direnişini ve bu direnişte kaybettiklerini anlatan 3 adet pankart ve Halkın Avukatları Ebru Timtik, Aytaç Ünsal ve Özgür Tutsaklar Didem Akman, Özgür Karakaya’yı anlatan resimli dövizler asılıyor. Ses cihazından Grup Yorum’un Türküleri eşliğinde yüzlerce bildiri dağıtıldı, imza toplandı.
Alman ve göçmen kamuoyunun çoğunluğunun “Direnişten haberdarız, çünkü Ulm’un her yerinde pankartlar ve yazılamaları merak edip Google’de araştırdık” demeleri dikkat çekerken, çalışmaların sonuç verdiğini gören aktivistler, bu sözler karşısında sevindiklerini açıkladılar. Irkçılığa, Yozlaşmaya, Baskılara karşı Adalet istiyoruz pankartının da bulundu çadırı onlarca kişi ziyaret etti. Yapılan konuşmalarda, direnişçilere sahip çıkılacağının altı çizilirken, Ulm Halk Cephesi tarfından çadırın her salı ve çarşamba günü kurulacağı belirtildi.

7. hafta polisten engel
7 haftadır açılan Adalet Çadırı’na polis engeli gecikmedi. Ulm Belediyesi çadırın açılmasına devam edilmesine izin vermek istemeyince, aktivistler Sigmaringen İdari Mahkemesi’ne başvurarak yasağı kaldırttı.
Konu hakkında bilgilendirmede bulunan aktivistler şu açıklamada bulundu: “Ulm’de Adalet İstiyoruz Çadırımızı Tüm Engellemelere Rağmen Açmaya Devam Edeceğiz!!
Adil Yargılanma Talepleri için Ölüm Orucunda Olan Halkın Avukatları Ebru Timtik, Aytaç Ünsal ve Özgür Tutsaklar Didem Akman, Özgür Karakaya’nın Yaşadıkları Adaletsizliğe karşı her hafta Ulm’de kurduğumuz Adalet Çadırımızı bu hafta Belediyenin keyfi baskı ve engelleme girişimlerine rağmen açıyoruz!!
Ulm Belediyesi ve arkasında duran güçler Ulm’deki Adalet istiyoruz çalışmalarımızdan ve Halkın sahiplenmesinden rahatsızlık duymuşlarkı sürekli Çadırımızı Taciz edip keyfi gerekçelerle Yasaklama girişiminde bulunmuşlardı.
Keyfi ve Hukuksuz bu Yasaklamaya karşı boyun eğmeyip İtiraz hakkımızı bugün Verwaltungsgericht Sigmaringen’e başvurarak kazanıp yasaklamayı kaldırtırdık. Hiçbir baskı, engelleme Ülkemizde yaşanan Adaletsizliği Anlatmaya ve Ölüm Orucunda olan Yoldaşlarımızı sahiplenmemizi durduramıyacak.
Bu Sebeple Çadırımızı daha fazla sahiplenmemiz ve Ölüm Sınırında olan arkadaşlarımızın Sesi, Soluğu olmalıyız.
Baskılar Bizi Yıldıramaz!!
Yaşaşın Direniş, Yaşasın Zafer!!”
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN