Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Stuttgart’ta ırkçılığa karşı mücadele devam ediyor

“Black Lives Matter” hareketi Stuttgart’ta üçüncü eylemini gerçekleştirdi. Eyleme 1500 dolayında kişi katıldı.

Ali ÇARMAN (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
ABD başta olmak üzere bütün dünyayı ayağa kaldıran George Floyd’un polis tarafından öldürülmesini protesto eylemleri sürüyor. Irkçılığa ve polis şiddettine karşı Almanya’daki eylemler de aynı düzeyde olmasa da devam ediyor.

“Black Lives Matter-Siyahların Hayatı Önemlidir” hareketi de Stuttgart kentindeki üçüncü eylemini gerçekleştirdi. Şehir merkezinde bulunan üniversite bahçesinde saat 15.00’te başlayan eyleme neredeyse tamamı gençlerden oluşan 1500 kişi katıldı.

Ancak gençler polisin bütün uyarılarını dikkate alarak programlarını sunarken, ırkçı gruplar ise bir kez polisin gözü önünde provokatif girişimde bulundu. Miting alanı yakınındaki Katharina Hastanesi’nin 4. katından büyük bir pankart sarkıtarak ırkçı söylemlerde bulunan gruplara polis müdahale etmedi.

Bir grup antifaşist genç ise o tarafa yönelerek polise “Neden görevinizi yapmıyorsunuz?” diye sorarken bu arada provokasyon yapan ırkçılar alandan kaçtılar.

“IRKÇILIĞA HAYIR”
Irkçılık karşıtı gösteride ise ırkçılar tarafından katledilen bütün insanlar anısına saygı duruşu gerçekleştirildi. Ardından “Hepimiz insanız, ırkçılığa hayır” sloganı haykırıldı. Sahneden “Bizler Amerika’da değil Stuttgart’ta yaşıyoruz. Almanya’da devam eden ırkçılık ise Amerika’dan az değil. Onun için renk ayrımı yapmıyoruz. Bütün renklerin güzelliğinden söz ediyoruz. Dayanışmaya, birliğe ve mücadelemizin sürekliliğine ihtiyaç var” sözleri gençlerden alkış aldı.

Lilo Hermann kültür merkezinden bir grup genç tiyatral gösterileri için sahneye davet edildi. Gençler; silahlanma, adalet, ırkçılık, polis şiddetinin ne anlam ifade ettiğini kendilerine has hazırlamış döviz ve sözlerle sundular.
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN