Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya’da polisin keyfi kontrolleri: Seehofer araştırtmıyor

Almanya’da İçişleri Bakanı’nın inkâr etmesine rağmen bireylerin köken ve deri rengine göre yapılan kontrollerin yoğunlaştığı savunuluyor.

 
Son aylarda polis içindeki aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) adlı partinin sempatizanlarının varlığının tartışıldığı Almanya’da polisin kontrollerde keyfi uygulamaları arttırdığı savunuluyor. Birçok tanıklık ve sivil toplum örgütlerinin eleştirileri sonrasında Avrupa Birliği (AB) Komisyonu da bağımsız bir kuruluşun bilimsel bir araştırma ile polisin uygulamalarını incelemesi istenmişti.

SEEHOFER’E GÖRE KEYFİ KONTROLLER YOK; YASAK!
İçişleri Bakanı Horst Seehofer ise, eleştirilere rağmen bu konuda herhangi bir bağımsız araştırmaya izin vermemekte ısrarlı. İktidarın küçük ortağı Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) üyesi Seehofer, “Bireylerin kökenine göre keyfi kontroller Almanya’da yasaktır” diyerek, bu tür bir araştırmaya gerek olmadığını savunuyor.

Seehofer’in geçtiğimiz gün yaptığı bu savunmaya iktidarın diğer ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD)’nin yanı sıra polis içinden dahi tepkiler geldi.

Süddeutsche Zeitung gazetesine konuşan SPD Başkan yardımcılarından Kevin Kühnert, “Yollardaki tüm radarları kaldıralım, zira aşırı sürat yapmak yasak. Vergi kaçırmak da yasak. O halde vergi kaçakçılarını aramaya da gerek yok” diyerek, Seehofer’e tepki gösterdi.

POLİSTEN TEPKİ
Seehofer’e tepki gösterenler arasında polis temsilcileri de var. Kriminal Polis Memurları Federasyonu adlı sendikadan yapılan açıklamada, “Polise yanlış destek veriyor. Sanki gizlenmesi gereken bir şeyler varmış izlenimi veren işaretler veriyor” dendi.

Seehofer’e Başbakan Angela Merkel’in Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ile meclisteki üçüncü parti olan aşırı sağcı AfD’den destek geldi. (anf)
Teilen
2020-08/01-Sayı-596
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN