Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Tarkacup’tan büyük yardım

10 Sosyal Projeye toplam 6 bin 420 euro bağışlandı.

Merhaba (Stuttgart) 
Tarkacup kurucusu ve CEO `şu Sami Tombul ve 20 kişilik aktif ekibiyle Tarkacup 20.yıl özel futbol etkinliğinin çalışmalarını aylarca süren ayrıntılı hazırlıklarla 16 Şubat 2020 tarihinde Hasene Int.Köln Anasponsorluğunda ve YTB partnerliğinde Göppingen`in en büyük ve en modern spor salonu olan EWS Arena`da herkesin tam not verdiği ve çok beğendiği muhteşem ve Mega futbol festivali düzenlediler. 20.yıl şampiyonu finalde Hasene Int. Köln takımını 2-0 yenen Yazgülü Stuttgart takımı oldu. Türkiye ve Almanya efsane futbolcuların, ünlü sanatçı ve oyuncularında katıldığı etkinlikte her yaştan misafirlerin rahat etmeleri için ekip tarafından her türlü kolaylık ve hazırlık düşünülmüştü.

Konuyla ilgili olarak Tarkacup basın bürosundan yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

SOSYAL SORUMLULUK YİNE YERİNE GETİRİLDİ
Tarkacup,17 Ağustos 1999 Marmara depreminden sonra 2001 yılında ilk defa hayata geçirilen Spor, yardım, kültür ve uyum amaçlı etkinlik 20 yıl içinde birçok Türk ve Alman sosyal sorumluluk projelerine turnuva gelirinden maddi destek verildi. 20. yıl kutlamaları çerçevesinde yine tam 10 Sosyal Sorumluluk projelerine maddi destek veren Tarkacup, giriş biletlerinden ve bağışlardan elde edilen gelirlerden toplam 6.420€ bağışta bulundu.

20.yılda maddi destek verilen 10 Sosyal Projeler şöyle: Hasene üzerinden Afrika –Çad bir suyu kuyusu, Göppingen Çocuk ılık ve Tümör hastalıkları, GP Haus Linde e.V. Evsiz insanlar derneği, Müsaid e.V. Afrika Katarak ameliyatları,Ata Adopt Animals, TR sokak hayvanlarına mama desteği,Göppingen SV e.V. Alt yapısına destek, Emin Eller Stgt, GP TOAB dernekleri, Beaid e.V. Afrika yetimlerine destek,Sadake e.V. Bosna Hersek okul tamir yardımı, Posof İstanbul derneği, öğrenci Burslarına maddi destekler verildi.

Turnuvanın kupa törenında onur konukları olarak Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner ve GP Belediye başkanı Guido Till hazır bulundular.Tarkacup`ta toplam 70 kişi üzerinde gönüllü insanlar görev aldılar. Tarkacup hazırlıklarını 20 kışlık muhteşem ekibiyle 6 ay boyunca Kornwestheim Türk Kültür derneğinde yaptılar.

Daha fazla bilgi www.tarka-cup2020.com sitesinden alınabilir.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN