Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bavyera Hükümeti atılacak adımları görüştü

Kabine toplantısı sonrası düzenlenen Basın Toplantısında devlet Bakanı Dr. Florian Herrmann, Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger, Sağlık Bakanı Melanie Hummel açıklama yaptılar.

Merhaba (Münih) 
Koronavirüs salgını dolayısıyla uygulanan stratejide atılacak adımlarla Bakanlar Kurulundaki görüşmeyle ilgili açıklama, düzenlenen basın toplantısında Devlet Bakanı Dr. Florian Herrmann, Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger ve Sağlık Bakanı Melanie Hummel tarafından yapıldı.

Bavyera’nın Koronavirüs strateji uygulamasının bu konudaki veriler dikkate alındığında doğruluğu kanıtlanarak, halkın imunite kazanana kadar temkinli adımlarla devam edeceğini söyleyen Devlet Bakanı Herrmann, geçtiğimiz hafta sonunda Münih ve Nürnberg’deki gösterilerde yaşanan olumsuzluklara dikkat çekti ve yasalarla güvence altında olan 'toplantı ve gösteri yapmak hakkının, Koronavirüs önlemleri nedeniyle getirilen 50 kişi ve 1 saat kısıtlaması kuralına uyulmamakla suistimal edildiğini söyledi ve İçişleri Bakanlığının ilgili Bölge İdareleriyle (KVR) görüşerek, ifade özgürlüğüyle halkın sağlığının güvencede olacağı bir taslak üzerinde çalışıldığını söyledi.

Gastronomi Branşıyla ilgili olarak ta Ekonomi Bakanı Aiwanger açıklama yaparken 18 Mayıs’tan itibaren bira bahçeleri dâhil açık bölümlerin saat 20.00’ye kadar enfeksiyon önleme tedbirlerine uyularak müşteri arası 1,5 metre korunarak, 25 Mayıs’tan itibaren de lokantaların kapalı bölümlerinin saat 22.00’ye kadar masalarda oturan sayısını (aile masası hariç) kişilerarası mesafe kuralına göre, oturan misafirlerin maskesiz ancak lokale giriş ve WC’leri ziyaretleri ve lokalde yürümeleri sırasında maske (ağız/burun) takmaları, servis personelinin maske mecburiyeti, havalandırma ve temizlikle ilgili planlama, ilerde çıkması muhtemel enfeksiyon durumunda tedbir olarak müşterinin iletişim bilgilerini alınması hususları dikkate alınacak. 30 Mayıs’tan sonra da Oteller Yazlık evler, Pansiyonlar bazı yükümlüklerle açılırken, Sağlık Bakanlığıyla koordineli olarak Termal havuzların, Tedavi Merkezlerinin açılmasıyla ilgili konsept hazırlandığı belirtildi.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN