Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Nöropsikiyatri Merkezi Münih

Farklı kültürlerden insanlara Nöropsikiyatri Merkezi Münih Riem’de (NPZR) terapi olanakları

Tevfik ŞENDÖL (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Nöropsikiyatri Merkezi Riem, Münih’te yer alan bir sağlık merkezi. Burada hastalara Dr. Elif Duygu Cındık – Herbrüggen önderliğinde psikiyatri, psikosomatik hastalıklar, psikoterapi ve nöroloji alanlarında yüksek kalitede geniş bir hizmet yelpazesi sunulmaktadır.

Depresyon, mani, korku, nevrotik, stres ve somatoform bozuklukların yanı sıra, şizofreni, şizotipal bozukluklar, psikoaktif maddelerin neden olduğu psikolojik, davranışsal bozukluklar, hiperaktivite bozuklukları gibi hastalıklar üzerine tedaviler uygulanmaktadır.

Dr. Elif Duygu Cındık - Herbrügge, "Nöropsikiyatri Merkezimizde NPZR’de, 8 Farklı Dilde Tedavi Veriyoruz. Böylelikle, Almanya’da yaşayan göçmen hastaların anadillerinde bireysel terapi, grup terapisi, psikiyatrik ve nörolojik danışmanlık gibi tedavi olanaklarına sahip oluyorlar. Bu klinikte göçmen, mülteci ve farklı ulusal kimliğe mensup hastaların ihtiyaçlarını, kültürlerini ve değer yargılarını ön planda tutan bir anlayış çerçevesinde tedavi uygulanmaktadır. NPZR bünyesinde üç ayda binlerce hasta tedavi görmektedir. Sadece bu yoğunluk bile göçmenlerin yabancı bir ülkede nasıl problemlerle uğraştığı, ne tarz psikopatolojik bulgulara sahip olabileceği ve sorunlarına nasıl ışık tutulması gerektiği konularında son derece duyarlı, uzmanlaşmış bir hizmet anlayışının göstergesidir.

Ayrıca, bizlerle çalışmak isteyen doktor arkadaşları bekliyoruz. ’’ diye bilgilendiren Dr.Elif Duygu Cındık-Herbrüggen kimdir?

Yaşamını Münih’te sürdürmekte olan Elif Duygu Cındık-Herbrüggen, İstanbul'da doğdu. Frankfurt ve New York'ta aldığı tıp eğitiminin ardından, doktora tezini ve halk sağlığı uzmanlığını Boston'daki Harvard Üniversitesi’nde tamamladı. Dr. Cındık-Herbrüggen, psikiyatri, psikoterapi ve halk sağlığı dallarında uzmandır. Bir süre hastanede kültürler arası tedavi uygulayan bir ekibin başhekimi olarak görev yapan Cındık, uzun yıllardır Almanya’nın Münih kentinde kendi nöropsikiyatri sağlık merkezinde çalışmaktadır. Dr. Cındık-Herbrüggen, çalışma yaşamında ayrıca Bavyera ve diğer eyaletlerin entegrasyon konseylerine danışmanlıkta da bulunmuştur. Alman hükümetinin ulusal entegrasyon planına katkı vererek göçmenlerin sağlıklı gelişmesi için önerilerde bulunan ve projeler geliştiren Dr. Cındık-Herbrüggen, Bavyera Tabipler Odasında kültürlerarası tedavi yöntemleri, göç ve sağlık üzerine meslektaşlarına eğitim vermektedir. Elif Duygu Cındık-Herbrüggen, halen bu konuda değişik kliniklere koç olarak danışmanlık hizmetinde de bulunmaktadır.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN