Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İspanya'ya göre şu anda 'yönetimi en zor konu turizm'

İspanya hükümeti, gayrisafi milli hasılasının yüzde 13'ünü oluşturan turizm sektöründe Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl önemli kayıp beklerken, çok kısıtlı da olsa turist getirmenin yollarını arıyor.

AA (Madrid) 
İspanya'daki sol koalisyon hükümetinden üst düzey bir yetkili, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili gündemdeki konuları yabancı basın mensuplarına değerlendirdi.

Kovid-19 sürecinde göğüs germeleri gereken en zor sorunların başında turizmin geldiğini vurgulayan yetkili, turizm sektörünün ne zaman başlayacağına dair tarih vermenin şu an için erken olduğunu belirtti.

Hükümet yetkilisi, "Yönetimi en zor konuların başında turizm geliyor. O yüzden hiçbir ülke henüz bunu konuşmaya başlamadı. Biz, salgının kontrol altına alınıp, turistlerin güvenliğinin sağlanması halinde turizmin kademeli olarak başlatılmasından yanayız." şeklinde konuştu.

Geçen yıl 84 milyon turisti ağırlayan İspanya için turizmin çok önem arz ettiğini ancak Kovid-19'un yarattığı sağlık, ekonomik ve sosyal krizin her şeyin önüne geçtiğini kaydeden hükümet yetkilisi, "Şu an için İspanya olsun, ABD, Türkiye, İtalya, Yunanistan olsun herkes için geçerli tek şey, sağlık koşullarında turistin güvenini sağlayan yerler oluşturmaktır. Bunun için de ülkelerin birlikte çalışması gerekmektedir. İspanya, AB'deki ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır." dedi.

İspanya'da salgından en az etkilenen bölgelerden olan Balear Adalarında evleri olan özellikle Alman vatandaşlarının, yazı burada geçirmek için yaptıkları taleplerin de değerlendirildiğini belirten hükümet temsilcisi, sınırların ancak sağlık güvenliği garanti edildikten sonra kademeli olarak açılabileceğini vurguladı.

Mevcut durumda yaklaşık 27 bin İspanyol üniversite öğrencisinin diğer ülkelerde Erasmus programına katıldığı bilgisini de paylaşan yetkili, bu öğrencilerin eylül ayında Erasmus yaptıkları ülkelere gitmelerinin sağlanması için çalıştıklarını, "AB'nin bunu yönetecek kapasiteye sahip olduğunu" söyledi.

Hükümetin açıkladığı ve 4 Mayıs'tan başlayarak en az 8 hafta sürmesi öngörülen "kademeli normalleşme takvimini" de değerlendiren yetkili, "İspanya'nın planı, Fransa ve İtalya'dan farklı çünkü süreci tarih vererek sınırlandırmak istemedik. Kademeli normallik bizim için mekanik bir süreç değil. Tarihe bağlı kalmadan, normalleşme seviyesine uygun kriterlere göre hareket etmek bizim için daha önemli. Güney Kore'nin planına daha yakın diyebiliriz." açıklamasına bulundu.

Bu arada, "ülkesindeki verileri gizleyerek salgının tüm dünyaya yayılmasına neden olduğu" gerekçesiyle Çin'e yönelik yapılan bazı suçlamaları da yorumlayan yetkili, "İspanya olarak Kovid-19 ile ilgili araştırmaların politize edilmeden yapılması gerektiğine inanıyoruz. Elbette ki salgın geçtiğinde bunun nedenleri tüm boyutlarıyla araştırılmalıdır. Ama bunu salgının bir daha olmasını önlemek, yaşadıklarımızdan ders alıp aynı hataları yapmamak ve hazırlıklı olmak için yapmalıyız." dedi.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN