Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SYKP'den Ali Asker’e saygı ziyareti

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Ali Asker Yer’in mezarına ziyaretler devam ediyor. Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Göppingen’de Ali Asker Yer'i mezarı başında andı.

Merhaba (Göppingen) 
Resim galerisi için tıklayın
İş kazası sonucunda, geçtiğimiz Nisan ayının başında hayatını kaybeden Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) üyesi Ali Asker Yer’in Göppingen’e bağlı Eislingen/Fils’te bulunan mezarına ziyaretler sürüyor.

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Göppingen’de Ali Asker Yer'i mezarı başında andı. SYKP ve parti dostlarının anma ziyaretinde Ali Asker Yer'in ailesi ve akrabaları da hazır bulundu.

Sosyal mesafenin dikkate alındığı ziyaretle ilgili olarak, SYKP tarafından gazetemize yapılan açıklamanın bir bölümünü aşağıda veriyoruz:

Kısa bir süre önce iş kazasında kaybettiğimiz Avrupa Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF)'den yoldaşımız Ali Asker Yer'i SYKP'li yoldaşları olarak mezarı başında andık...

Güney Almanya'da Stuttgart'a yakın Göppingen'deki mezarlığı ziyaretimiz nedeniyle, geleceğimizi duyan ailesi kalabalık bir şekilde bizi karşıladı.

SYKP üye ve parti dostlarından oluşan bir grup olarak gittiğimiz mezarın başında saygı duruşu ve ardından bir konuşma gerçekleştirdik. Konuşmamızda, Ali Asker'in yıllardır Güney Almanya'da siper yoldaşımız olduğu, kararlı ve mütevazi bir devrimci-sosyalist olduğunu ve bu örnek yoldaşımızı mücadelemizde yaşatacağımızı belirttik. Konuşmamının ardından, üzerinde güllerin bulunduğu 'SYKP'li yoldaşların sesi unutmayacak' yazılı Ali Asker yoldaşımızın resmini mezarının başına bıraktık.

Korona günlerinden sonra düzenlenecek olan daha geniş anmaya ve anmalara sadece katılımcı değil, bizzat düzenleyenler arasında bulunma isteğimizi aileye ve partili yoldaşlarına ilettik.

Aile de ziyaretimizden dolayı memnun kaldığını belirterek Ali Asker'in kız kardeşi de yaptığı konuşmada "SYKP'ye teşekkür ediyoruz. Dost parti SYKP'yi yanımızda görmek bize büyük güç ve moral veriyor" dedi.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN