Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İbrahim Gökçek Mannheim'da anıldı

Grup Yorum'dan İbrahim Gökçek, Helin Bölek ve Mustafa Koçak Mannheim Tren Garı önünde yapılan gösteride anıldı.

Enver ENLİ (Mannheim) 
Resim galerisi için tıklayın
323 gün sürdürdüğü ölüm orucu eylemini sonlandırdıktan 2 gün sonra hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, Mannheim Tren Garı önünde yapılan gösteriyle anıldı. Halk Cephesi'nin çağrısıyla yapılan gösteriye Sosyalist yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) üyeleri de destek verdi.

Gökçek’in ölüm haberinin Grup Yorum’un resmi sosyal medya hesabından duyurulmasından sonra, 7 Mayıs 2020 tarihinde, Mannheim Halk Cephesi'nin çağrısıyla saat 19:00'dan sonra Mannheim Tren Garı önünde bir araya gelen eylemciler Grup Yorum'un söylediği türküler eşliğinde 1 saat süre ile maskeli ve mesafe kurallarına uyarak protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Kızıl bayraklar döviz ve pankartlar eşliğinde yapılan eylemde konuşmacılar, Türk devletinin Grup Yorum üzerindeki baskılar ve Çağdaş Hukukçular Derneği avukatlarının son durumlarını anlatılğı gösteride, geçtiğimiz günlerde ölüm orucu direnişinde hayatını kaybeden Helin Bölek ve yine bir itirafçının verdiği ifadeler doğrultusunda aldığı haksız cezaya tepki olarak ölüm orucunda hayatını kaybeden Mustafa Koçak ve En son ölüm orucunun 323. Gününde eyleme ara vererek hastane kaldırılan ve kaldırılıdığı hastanede bütün müdahalelere rağmmen hayatını hayabeten Grup Yorum'n Baş Gitaristi İbrahim Gökçek'in resimlerinin olduğu pankart ve dövizler taşındı. Eylem boyunca "Devrim Şehitleri Ölümsüzdür", "Helin Bölek Ölümsüzdür", "Mustafa Koçak Ölümsüzdür" gibi sloganları sık sık tekrarlandı...

Direnişçilerin asla vazgeçmeyeceğini belirten konuşmacılar, İbrahim Gökçek ve mücadelede hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN