Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 605 - 06.05. - 27.05.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Mannheim'da Meryem Şahin protestosu

Hamburg'ta ayrıldığı erkek tarafından iki çocuğu ile birlikte yakılarak ve boğazı kesilerek katledilmek istenen Meryem Şahin’in için Almanya’nın Mannheim kentinde faaliyet yürüten SKB ve Yeni Kadın Mannheim örgütleri tarafından eylem yapıldı.

Enver ENLİ (Mannheim) 
Almanya’nın Hamburg kentinde 1 Mayıs Günü ayrıldığı erkek tarafından iki çocuğu ile birlikte yakılarak ve boğazı kesilerek katledilmek istenen Yeni Kadın aktivisti Meryem Şahin’in için Almanya’nın Mannheim kentinde faaliyet yürüten SKB (Sosyalist Kadınlar Birliği) ve Yeni Kadın Mannheim örgütü Marktplatz Meydanında maskeli ve mesafeli bir eylem yaptı.

Yapılan açıklamalarda, Meryem Şahin’i ve katliam tehdidi altında olan tüm kadınları yaşatmak için kadına yönelik şiddet kınandı ve mücadele çağrısı yapıldı. Eyleme yine Mannheim ve çevresinde faaliyetlerini sürdüren GKB (Göçmen Kadınlar Birliği) katılarak desteklerini sundu.

Çocuklarıyla birlikte yakılmak istenen ve boğazı kesilerek öldürülmeye çalışılan Meryem Şahin, iki çocuğu ile birlikte hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

Eylemde yapılan konuşmalarda; Koronavirüs salgını ile birlikte eve kapanan erkeklerin, kadına yönelik koruma tedbirleri almayan devletlerin yardımıyla can almaya ve kadına yönelik şiddet uygulamaya devam ettikleri belirtildi. Açıklamada Covid-19 salgınının görüldüğü bütün ülkelerde yüzde 30-35 oranında artan erkek şiddetinin kadınların yaşam hakkını ortadan kaldırdığına dikkat çekildi. Bu tabloya rağmen erkek egemen sistemin kadın cinayetlerini, kadına yönelik şiddeti engelleyecek etkin tedbirler almayarak seyirci kaldığı belirtilerek protesto edildi.

Tüm kadınları Meryem’in sesi, çığlığı olmaya, kadın katillerinden, erkek egemen düzenden hesap sormaya çağıran konuşmacılar “Meryem Şahin’ ve katliam tehdidi altında olan tüm kadınları yaşatmak için mücadeleyi büyütelim” şeklinde çağrı yaptılar.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN