Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Stuttgart’da genç kadınlar, kadın yönelik şiddeti protesto etti

Almanya’nın Stuttgart kentinde bir araya gelen Stuttgart Kadın Platformu aktivistleri ve Jinên Ciwan ên Azad aktivistleri kadına yönelik arttan şiddeti protesto etti.

Merhaba (Stuttgart) 
Stuttgart Kadın Platformu ve Jinên Ciwan ên Azad aktivistleri 4 Mayıs günü Almanya’nın Stuttgart kentinde kadına yönelik arttan şiddeti, erkek egemen zihniyetin kadının üzerindeki politikaları ve baskıları ortak bir miting ile protesto etti.

Özellikle Koronavirüs salgını sürecinde arttan kadın cinayetleri ve erkek şiddeti tüm dünyada kadınların eylemselliklerini ve bununla birlikte tepkilerini artırdı. En son Almanya’nın Hamburg kentinde bir erkek tarafından bir kadına yönelik yapılan saldırı büyük öfke uyandırdı.

4 Mayıs günü Almanya’nın Hamburg kentinde Meryem Şahin isimli kadının eski eşi tarafından iki çocuğu ile katledilme girişimi birçok kentte düzenlenen eylemlerle protesto edildi.

Stuttgart merkezde saat 18:00 de toplanan eylemciler mitinge yapılan bir açılış konuşması ile başladı. Açlılış konuşmasında özellikle Koronavirüs salgını sürecinde arttan kadın şiddeti değerlendirildi, Hamburg’da eşi tarafından şiddete maruz kalan Meryem Şahin ile dayanışma mesaji verlicerek erkek egemen zihniyetin kadının üzerindeki politikaları ve baskıları teşhir edildi.

Ayrıca konuşmada, Dersim Katlıamı yıldönümü vesilesi ile yaşamını yitirenler anıldı. Açılış konuşması ardından miting sloganlar ile devam etti. Kadın şiddetini, erkek egemen sistemi ve erkek egemen zihniyeti teşhir eden pankartlar tutan aktivistler sık sık “Jin Jiyan Azadî” sloganını attı.

Son zamanlarda arttan kadın şiddetini, erkek egemen zihniyetin politikalarını ve kadın özgürlük mücadelesini içeren bildirilerin de dağıtılmasıyla miting son buldu.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN