Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ulm'da Faşizme Lanet Mitingi

Başta Almanya olmak üzere, bir çok ülkede "8 Mayıs 1945 Hitler Faşizminin yıkılışının 75. yılı" kutlanırken, faşizmin insanlık dışı uygulamaları lanetlendi. Ulm şehir merkezinde de bir miting gerçekleştirildi.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
"8 Mayıs 1945 Hitler Faşizminin Yıkılışı" nedeniyle başta Almanya olmak üzere, bir çok ülkede kutlamalar gerçekleştirildi. Halklara kan kusturan, insanlık tarihinin en barbar dönemlerinden biri olan Hitler Faşizmi lanetlenerek, kurbanları anıldı. 75. yıl nedeniyle anma ve kutlamalar daha bir anlam kazandı bu yıl.

"Faşizm ve savaştan kurtuluşun 75. yılı – Savaşa ve Faşizm bir daha asla" sloganıyla Ulm şehir merkezinde Münsterplatz'da bir miting gerçekleştirildi. 8 Mayıs'ın resmi tatil günü olması için de imza kampanyasının da başlatıldığı belirtilen mitinge çağrı yapan Barış Harketi'ne, Die Linke, SDAJ, DKP, JUSO, DGB, DİDF, AKM, ATİF, AGİF, ADHK, AGEB, Halk Cephesi, SYKP gibi çok sayıda yerli ve göçmen kurum, sendika, partilerin Ulm örgütlenmeleri de destek verdi. Mitingte, korona salgını nedeniyle sosyal mesafe ve diğer zorunlu kurallara uyuldu.

Yapılan konuşmalarda "Neonazilerin ve ırkçıların yürüyüş yaptığı, korku saldığı ve parlamentolarda oturduğu bir dönemde, 8 Mayıs'a onurumuzla sahip çıkma hakkımız var. Görevimiz: Antifaşizm, dayanışma ve barış!" denirken, bundan sonra da faşizme ve ırkçılığa karşı aktif mücadelenin önemi vurgulandı.

Mitingte çok sayıda kurum kendi bayrak, pankart ve dövizleriyle yer aldı. Pankart ve dövizlerde, faşizm bir kez daha lanetlenirken, tüm faşist ve ırkçı parti ve örgütlenmelerin yasaklanması gerektiği çağrısında bulunulan pankartlar da açıldı.

Yine hayatını kaybeden ölüm orucu direnişçisi Grup Yorum üyeleri için pankart açıldı, yapılacak etkinliklere katılım çağrısı yapıldı.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN