Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Mannheim’da ırkçılığa karşı antifaşist eylem

Mannheim'da kendilerine Korona İsyancıları adını veren sağcı faşist bir grup tarafından eylem düzenlendi.

Enver ENLİ (Mannheim) 
Resim galerisi için tıklayın
Hiç bir şekilde hijyen kuralları ve mesafeye uymayan maskesiz grup Mannheim Marktplatz Meydanı'nda grup Antifaşist grupların protestosu ile karşılaştı. Mitingin başlayacağı saate doğru toplanan yaklaşık 250 kişilik grup hijyen kuralları maske ve mesafe kurallarına uymadan saatlerce eylem yaptı. Polisin yoğun önlem aldığı mitinge daha sonra Mannheim Abendakademie önünde toplanan Antifaşist Gruplar ve demokratik kurum ve siyasi parti temsilcileri ırkçı grupların miting yaptığı alana doğru yürüyüşe geçti Markplatz önünde polis barikatıyla engellene anti faşist gruplar ve demokratik kurum temsilcilerinin konuşmalarını devam ettirdi sırada, Markplatz Meydanı'na miting alanına pankartlarıyla giren antifaşist bir grup polisin engellemesiyle durduruldu.Karşıt sağcı gruptların yer yer karşı sloganlar ve provokatif hareketler yaptığı anlarda oluşan gerginlik kısa sürede engellendi.

Antifaşistler hijyen hassıyetleeri nedeniyle eyleme son verirken, Corona İsyancıları adlı grup P:tsi daha kitlesel eylem çağrıları yapmaya devam ediyordu...Eylemle ilgili ayrıntılar daha sonra açıklanacak...

Sağcı aşı karşıtı , komplo teoricisi grup korona diye bir şeyin olmadığına inanıyorlar. Irkçı faşistlerin yönlendirdiği eylemler, korona süreciyle birlikte Almanya ve Avrupa'da tartışma konusu. Grubun yaptığı eylemlerin tamamı maskesiz , hijyen ve mesafe kuralalarına uymuyor. Grup bütün eylemlerinde provokatif tavırlar sergiliyor.

"Offenes Antifaschistisches Treffen Mannheim" adlı antifaşist grubun çağrısıyla düzenlenen karşı gösteriye , DİDF-Mannheim, Die Linke Gençlik örgütü, MLPD,AĞIF ve diğer antifaşist kurumlar katılarak destek verdi.
Teilen
2020-06/01-Sayı-594
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN