Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

5 bebeği öldürmek istemekle suçlanan hemşire serbest bırakıldı

Almanya'nın Ulm şehrinde beş bebeğe morfin verdiği iddiasıyla gözaltına alınan hemşire, savcılığın elindeki bulguların doğruyu yansıtmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı. Savcılığın büyük hatası ortaya çıkınca hemşirenin suçsuzluğu ortaya çıktı.

Merhaba (Ulm) 
Söz konusu hemşire, baktığı beş bebeğin aynı anda solunum güçlüğü çekmesi ve idrarlarında morfin bulunması sonrası gözaltına alınmıştı.

Savcı Christof Lehr yaptığı açıklamada, hastanedeki bebeklere süt veren bir annede yapılan testte sonucun negatif çıktığını, ancak şırıngadaki sütün pozitif çıktığını belirtti. Yapılan ikinci bir testte şırıngadaki sütü açmak için kullanılan çözücüde morfine rastlandığı ve bu çözücüyü bebeklerin annelerinin de kullandığı belirtildi. Bu gelişmeyle zan altında kalan hemşirenin de suçsuz olduğu anlaşıldı.

Olayın açığa çıkması üzerine dört gündür gözaltında tutulan hemşirenin serbest bırakıldığı belirtilirken, Savcı Lehr'in hemşireden özür dilediği kaydedildi.

Ülkenin güneybatısında yer alan Ulm şehrindeki bir üniversite hastanesinde yaşanan olayda beş bebeğin aniden hastalanması üzerine savcılık inceleme başlatmış, koridordaki bir dolapta içerisinde morfin bulunan bir süt şırıngası bulunmuştu. Gece vardiyasında çalışan sağlık personelinin tümü iddiaları reddederken, dolabında süt şırıngası bulunan hemşire gözaltına alınmıştı.
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN