Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bomba tehditleri devam ediyor

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti (NRW) DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin, 12 Şubat günü dört camiye yönelik ve devam eden bomba tehditleri sebebiyle bir açıklama yaptı.

Merhaba (Köln) 
Başkan Alptekin, Essen-Stelle, Hagen-Haspe, Unna ile Bielefeld ve Aachen cami derneklerine elektronik posta yolu ile bomba ihbarı yapıldığı ve maillerde “Camilerinizi havaya uçuracağız” tehdit yazısı gönderildiğini ifade etti.

“Yıllardır bu gibi saldırıların durmaması huzursuzluğun artmasına neden oluyor. İslam düşmanlığı zirveye ulaştı ve kamuoyunda geniş bir şekilde tartışılmalıdır. Sorumlular çok geç olmadan harekete geçmelidir.” diyen Alptekin sözlerini şöyle sürdürdü: “Anonim gelen bomba ihbarları sonrası polis Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde dört camide arama yaptı. Bölge teşkilatımıza ait Essen, Hagen ve Unna’nın yanı sıra Bielefeld ve Aachen da camilerimiz benzer tehditle karşılaştı. Gönderilen tehdit mailleri benzer içerikli, aşırı sağ ve İslam düşmanı motifliydi. Olaylarla ilgili polisin soruşturması devam ediyor. Anonim tehdit maillerin arkasında kimlerin olduğu henüz açığa kavuşmamıştır. Bölge birliğimiz ve teşkilatımız bu aşırı sağ tehdidinden dolayı endişeli ve üzgündür. Bu gibi saldırılar cami derneklerimizde de sürekli gerilim ve korkuya neden oluyor. Yıllardır bu gibi saldırıların durmaması huzursuzluğun artmasına neden oluyor. İslam düşmanlığı zirveye ulaştı ve kamuoyunda geniş bir şekilde tartışılmalıdır. Toplumda İslam düşmanlığına karşı bir birliktelik gerekmektedir. Bu gibi saldırılar nihayet siyaset ve toplum tarafından ciddiye alınmalıdır. Sorumlular çok geç olmadan harekete geçmelidir. DİTİB Essen Bölge Birliği hala barış içerisinde birlikte yaşam, hoşgörü ve dayanışmayı temsil eder. Her türlü şiddet ve şiddet çağrısı reddedilir.”
Teilen
2020-03/01-Sayı-591
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN