Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

20. yılını kutladılar

Karandere Dostluk ve Kültür Derneği kuruluşunun 20. Yılını görkemli bir etkinlikle kutladı.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Tuzgölü Gurbet Gecesi ismini verdikleri bu geceye Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Memiş Çelik, Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, yine Şereflikoçhisar'dan birçok işadamı hemşerileriyle buluşmak üzere Almanya'ya geldi.

Yine Stuttgart Başkonsolosluğu'ndan Eğitim Ateşesi Doç Dr Ümit Kapı davetliler arasındaydı.

DİTİB Sindelfingen Başkanı Zeki Tekin, Böblingen Okul Aile Birliği Başkanı Neşe Alp, Sindelfingen Ülkü Ocağı Teşkilat Başkanı Sezai Altınsoy, Avusturya Karandere Derneği Başkanı Hakan Yıldız, Köln Sarıyahşililier Derneği temsilcisi Protokol davetlisi olarak yerlerini aldılar.

Ve son olarak Sindelfingen Belediyesine bağlı Jugendhaus Nord'dan Barbara Mohr ve Uğur Güler protokol konuğu olarak yerlerini aldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından bir Slayt gösterisiyle Karandere Köyü ve Karandere Derneği tanıtıldı. Buna müteakip Başkan Ata Öztürk misafirleri selamladı. Arkasından Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Memiş Çelik ve Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak hemşerilerine Türkiye'den getirdikleri muhabbet ve selamı ilettiler.

Yine Eğitim Ateşemiz bu birlik beraberliğin daim olmasını ve gelecek nesillere Türkçe'nin önemini anlatarak güzel dileklerini sundular. Sonrasında Sindelfingen Belediyesi'nden Barbara Mohr konuşmacı olarak kürsüye çıktı ve küçük bir köyden bu kadar insanın buraya gelip bir dernek etrafında toplanıp çok başarılı işler yapmasını takdirle karşıladığını dile getirdi.

Ve son olarak DİTİB Sindelfingen Başkanı ve Karandere Derneğinin kurucu Başkanı Zeki Tekin bir şiir okuyarak günün anlam ve önemine değindi.

Ünlü Sanatçılar Oğuz Yılmaz ve Lara'nın sahne aldığı geceye Grup Alaturka orkestrası eşlik etti.

Suthot Halk Oyunları Topluluğu hem Ankara seymen oyunlarıyla hem Karadeniz Halk oyunlarıyla geceye renk kattı. Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı gecede Araba çekilişide vardı.

Programın moderatörlerinden Vahdet Şahan birara Oğuz Yılmaz ile düet yaparak büyük alkış aldı.

Şereflikoçhisar'a özgü ağırlama halayında yiğitler, davul zurna eşliğinde halaya durarak misafirlerden büyük beğeni topladı.

Ayrıca bu gecenin düzenlenmesine katkı sağlayan işadamlarına plaket takdim edildi. Saat 17:00 de başlayan program gece yarısı sona erdi.

Başkan Ata Öztürk tebrikleri kabul ederken bu geceyi Yönetim Kurulu ekibim sayesinde başardık, aylardır bu geceye hazırlandık diyerek Yönetim Kurulundaki arkadaşlarını onure etti.

Bütün misafirlerin mutlu ayrıldığı gecede, herkes Başkan Ata Öztürk'den "bu tür organizasyonların tekrarını dileriz" dedi.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN