Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Trabzonlular Almanya’yı inletti

Almanyanın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaletine bağlı Duisburg şehrinde 1996 yılında kurulan ve o günden bu yana faaliyet gösteren “Duisburg Trabzonlular Derneği” Wesel şehrinde “Trabzonlular Gecesi” etkinlik düzenledi.

Yılmaz ADIYAMAN (Duisburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Etkinliğe katılan davetliler arasında, Dinslaken Beşiktaşlılar Derneği Yönetimi, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetimi, çok sayıda iş adamı ve STK’lardan yöneticiler yer aldı.

Türkiye ve Almanya ulusal marşlarının okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Duisburg Trabzonlular Dernek Başkanı Cemalettin Küçük yaptı. Küçük; “Sevgili Trabzonlular ve Karadenizliler, gecemize hoş geldiniz ve şeref verdiniz. Dernek olarak bu yıl 24. gecemizi düzenliyoruz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum" dedi.

Küçük konuşmasına şöyle devam etti; “Derneğimiz Avrupa’da ilk Trabzonlular derneği olarak Duisburg şehrinde 1996’da kuruldu. Bu geceden elde edilen gelirle Trabzon’da yardıma muhtaç şehit ve gazi ailelerine yardımda bulunacağız. İhtiyacı olan cami ve okullara yardımda bulunacağız. Kadın kollarına ve üyelerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Bu gece için aylarca çalıştılar. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Geceye katılan sanatçılar, Girit Kardeşler, Serkan Türker, Samet Nohut, Abdullah Akgün, Oktay Şahin, Adem Günçiçek, Levent Tirgil, Serdar Bıyıklı, Hakan Yıldırım, Cemal Kaygusuz, Mehmet Tak, Hızır Dinçer, Apolas Lermi ve Koliva sahne aldı. Geceye katılanlar Horon eşliğinde doyasıya eğlendi.

Gecenin sonunda konuk sanatçı Karadenizli sanatçı Öykü Gürman sahneye aldı. Karadeniz yöresine ait “Evlerin önü boyalı direk” ve “Sen anlat karadeniz” gibi şarkılara hayranları eşlik etti. Gürman, hayranları ile ara sıra selfie çektirmeyi de ihmal etmedi. Hayranları sanatçı Gürman ile fotoğraf çekebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Sanatçı Öykü Gürman sahne sonrası gazetecilere konuştu. Gürman, “Ben de Trabzonluyum ve bu gece Trabzonlu hemşerilerimle beraber olmak, beni çok heyecanlandırıyor. Buraya gelmeden önce Duisburg ve çevresinde açıkçası, bu kadar Trabzonlu olduğunu bilmiyordum. Duisburg Trabzonlular Derneği’ni de bu sayede duymuş oldum. Çok sevindim ve gururlandım. Ben koyu bir Trabzonsporluyum. İnşallah Trabzonspor şampiyon olacak. Çok sayıda Trabzonspor formam var. 61 tane Trabzonspor formasını tamamlayacağım, az kaldı. Bu gece etkinliğe gelen tüm Trabzonlu ve Karadenizli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım hepsi memnun kalmıştır. Bir başka zaman görüşmek üzere inşallah” dedi.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN