Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Esslingen AKM Genel Kurulunu başarıyla gerçekleştirdi

İsmail DOĞRUER (Esslingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Esslingen AKM, Olağan Genel kurulunu salt çoğunluğun katılımı ile gerçekleştirdi. Toplam 63 üye ile çoğunluğun katılımını sağlayarak başlatılan Genel Kurulda, Başkan yardımcısının "Hoşgeldin" konuşması ardından Genel kurul açılışına geçildi. Geçen zaman içinde, Hrant Dink ve nice kah zorbalık ve faşizmin saldırılarında kah Aleviliğin ve insanlığın ileriye doğru ilerleyişi mücadelesinde yaşamını yitirilenler saygı duruşunda bulunuldu. Genel kurul üye sayımı yapılırken, Divan seçimi, gündem de onaylandı.

Divana AABF yönetiminden Hüseyin Yanac, Filderstadt AKM den Mustafa Akpınar, Onur Çatak seçildiler. Seçilen divanın, gündemin onaya sunması ve kabulünden sonra gündeme geçildi.

Devri yapan yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Fırat bir konuşma yaparak, geçen dönemin genel bir özetini yaparak yönetimce hazırlanan raporun aklanmasını talep etti. Sırasıyla mali rapor ve kadın kurulunun raporu sunuldu. Yönetim, mali rapor, denetleme kurulu raporu alkışlarla aklandı. Kurulların raporları ve aklanması gerçekleşti.

Okullarda Alevilik Dersleri sorumlusu seçimi (ARU Beauftrage/r) noktasında gönüllülük temelinde iki üye görevlendirildi.Yeni dönem yönetim kurulu, denetim, disiplin kurulu seçimlerine geçildi.

Divan adına konuşan Hüseyin Yanac, Dernek yönetimi noktasında özellikle kadın arkadaşların gönüllü öne çıkması çağrısında bulundu.

Esslingen AKM Genel kurulu uyum içinde ve önermelerle yeni dönem yönetimini seçti. Genel Kurulda 7 üye asil, 3 üye yedek olmak üzerei yönetim kuruluna, 5 üye disiplin kuruluna ve 5 üye denetleme kuruluna seçildi.

Dilek ve temenniler ardında,n devri gerçekleştiren eski yönetim, divan görevini yapan heyete, birer hediye sundu ve kenel kurula teşekkür konuşması yaparak, yeni seçilen yönetime de başarı dileklerini sundu.

Divanın sonuçları özetleyerek gündemi kapatması ile Genel Kurul tamamlandı.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN