Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 599 - 05.11. - 03.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hacı Bayram Camii'nde yemek kursu

Aşağı Bavyera (Niederbayern) Neufahrn DİTİB Hacı Bayram Camii Yönetiminden örnek davranış

Tevfik Şendöl / Aşağı Bavyera Neufahrn (Niederbayern) 
Aşağı Bavyera’nın (Niederbayern) Neufahrn DİTİB Hacı Bayram camii yönetimi alman misafirleriyle birlikte yemek kursu)düzenlediler.

Yemek kursuna 30 kişinin üzerinde alman misafirlerinin katıldığını söyleyen Hacı Bayram camii yönetiminden Ayşe Çetinkaya, "Biz yıllardır Aşağı Bavyera Eyaleti Neufahrn kasabası ve çevresinde yaşayan alman vatandaşlarına dönük etkinlikler yapıyoruz. Bu vesile ile hem dinimiz,, hem de kültürümüzü tanıtıyor ve elde ettiğimiz geliri de yardım kuruluşlarına bağışlıyoruz. Yemek kursumuzda 13 çeşit Türk yemeklerimizi 30 Alman misafirlerimizle birlikte yaptık"dedi.

Çetinkaya şöyle devam etti: Yemek çeşitlerimiz börek, poğaça, lahmacun, sigara böreği, kaynanan dili, fırında kaşarlı patlıcan, biber dolması, cacık, kısır, yoğurtlu mayonezli havuç salatası,sarma, mantı yaptık.

Bu lezzetli yemeklerimizden elde ettiğimiz gelir de bu sefer ‘Frauenbund Rottenburg’a bağışta bulunduk.Bu bağışladığımız parayla Landshutta’ki hastanelerde yatan göğüs kanseri olup da göğüsleri alınan bayanlar için kalp seklinde yastıklar dikilip hediye ediliyor. ‘Bu yastıklar ameliyatta oluşan dikiş yerlerinin acımaması için kalp şeklinde dikiliyor.’ Rottenburg Frauenbund başkanı Mathilde Haindl Rottenburg, 2.belediye başkanı ve yardımcısı Heidi Sellmeier, yaptığımız bağış dolayısıyla memnuniyetini bizlere bildirmişti.’’diye bizleri bilgilendiren Ayşe Çetinkaya ’’Onur konuğumuz Münih Başkonsolosumuz Mehmet Günay’a bizleri şereflendirdiği için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başkonsolosumuz Mehmet Günay, bizleri tekrar ziyaret edeceğini bildirdi. Bu da bizleri gururlandırdı.

Ayrıca yemek kursumuzda emeği geçen camii yönetimdeki kadınlar ,Şerife Özdemir, cami hocamızın hanımı Hüsniye Yıldız, Seher Kilit, Ayşe Çetinkaya, Leyla Demir, Suna Sarpkaya ve bizleri her zaman destekleyen erkek yönetimizden başkan Yüksel Demir, Atilla Yılmaz, Osman Sarpkaya, Orhan Var ve cami hocamız Yaşar Yıldız’a minnettarız ‘’diyen Ayşe Çetinkaya ve Hacı Bayram Camii yönetimi büyük takdir topluyor
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN