Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Augsburg`ta yeni müslüman mezarlık girişimi

DTA -Dachverband Türkischer Vereine in Augsburg / Augsburg Türk Çatı Derneği`nin girişimleri ile Augsburg`ta yeni müslüman mezarlığı ve cenaze yıkama binası için belediye ile görüşmelere başladı.

Ufuk SAYIN (Augsburg) 
Resim galerisi için tıklayın
DTA -Dachverband Türkischer Vereine in Augsburg / Augsburg Türk Çatı Derneği`nin girişimleri ile Augsburg`ta yeni müslüman mezarlığı ve cenaze yıkama binası için belediye ile görüşmelere başladı. Bu girişimin ayrıntılarını halkla paylaşmak için Kresslesmühle Sanat Merkezi`nde toplantı yapıldı.

Bu toplantıya Augsburg`ta bulunan tüm müslüman dernekleri ve cami dernek başkanları davet edildiler. DTA başkanı Zafer Keleş`in misafirleri selamlaması ile başlayan toplantıda yeni müslüman mezarlığı ve cenaze yıkama binası hakkında yapılan girişim ve Augsburg Belediyesi ile gelinen nokta anlatıldı. Proje sorumlusu Ömer Korkut tarafından ayrıntıların aktarıldığı bölümde harita üzerinde planlanan yeni müslüman mezarlığı ve cenaze yıkama binasının konumu anlatıldı. Augsburg`ta bulunan ve şu anda kullanılan Ostfriedhof`taki müslüman mezarlığının yakın bir zamanda kapasitesini dolduracağı, Göggingen mezarlığında bulunan ve hala kullanımda olan cenaze yıkama binasının yetersizliği ve eksik durumunun altı çizildi. Augsburg Uyum Meclisi Başkanı Didem Laçin Karabulut da toplantıda yaptığı konuşmada, bu girişime destek verdiklerini açıklarken gelişmelerin takipçisi olacaklarını belirtti. Toplantı derneklerin imzaları ile bu girişime destek vermeleriyle sona erdi.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN