Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 605 - 06.05. - 27.05.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kar Motosikleti Dünya Şampiyonası ilk kez Türkiye'de düzenlenecek

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar, Kar Motosikleti Dünya Şampiyonası'nın bu yıl ev sahipliğini üstlendiklerini ve organizasyonun ilk kez Türkiye'de düzenleneceğini söyledi.

AA (Ankara) 
Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, motosiklet branşında son yıllarda önemli uluslararası organizasyonları üstlendiklerini hatırlatarak, "Özellikle Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Afyonkarahisar'da düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası, uluslararası alanda organizasyon düzenleyebilme kabiliyetimizin ne kadar yüksek olduğunu ortaya koydu." dedi.

Motosiklette birçok branşta ev sahipliği önerileri aldıklarını anlatan Uçar, şu ifadeleri kullandı:

"Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) yetkilileriyle konuştuk. Ülkemiz tarafından yatırım yapılan kayak merkezlerinin daha fazla tanıtımını sağlamak amacıyla, bizde çok yaygın olmayan ancak geliştirilmeye müsait Kar Motosikleti (Snowcross) Dünya Şampiyonası'nın ev sahipliğini üstlendik. Son yıllarda yurt dışında çok yaygın bir sportif etkinlik. Yarış heyecanı ve görsel içeriği geniş bir branş. Ayrıca izlenebilirliği çok yüksek. Organizasyonu federasyon olarak aldık ancak önemli kayak merkezlerinin bulunduğu kentlerden birini tercih edeceğiz. Yerel yöneticilerimizle görüşmeleri sürdürüyoruz. Dünya Motokros Şampiyonası ve Avrupa Akrobasi Şampiyonası'nın ardından, ülkemize yine büyük bir organizasyonun ev sahipliğini almış olduk. Türkiye'de ilk kez düzenlenecek bu şampiyona, ülkemizin tanıtımına da büyük katkı verecek."

"Bu yıl heyecanlı ve tempolu geçecek"
Uluslararası organizasyonlarda yarışan sporcu sayısının her yıl arttığını belirten Uçar, "Kenan Sofuoğlu'nun öncülük ettiği yurt dışı yarış organizasyonlarında sporcularımız bizleri başarıyla temsil ediyor. Bu yıl bizim için heyecanlı ve tempolu geçecek. Önemli organizasyonları gerçekleştirirken, sporcularımızın da bizleri başarılarıyla sevindireceğine inanıyorum." diye konuştu.

Kar Motosikleti Dünya Şampiyonası, FIM tarafından 2004 yılında açılan branşlar arasında yer alıyor. İki gün süren organizasyon, birçok uluslararası televizyon tarafından yayınlanıyor. Şampiyonada erkek ve kadınlarda toplam 50 sporcu mücadele edecek. Daha önce İsveç, Norveç, İsviçre, Rusya, Finlandiya gibi ülkeler organizasyona ev sahipliği yaptı.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN