Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Vedat Alyaz'dan önemli açıklama

Dövüş sporları yazarı ve Sinan Şamil Sam dahil olmak üzere tüm başarılı boksörlerimizin basın danışmanlıklarını yapmış olan gazeteci Vedat Alyaz'ın açıklamsını aşağıda veriyoruz.

 
Değerli basın mensupları, Son dönemlerde tamamıyla reklam kokan bir konu hakkında açıklama yapma gereği hissettim. Umarım bunu yayımlayarak Türk sporseverlerin aklının karıştırılmasına bir nebze olsun yardımcı olursunuz.

Kim tarafından medyaya servis edilen bu haber tamamıyla kamuoyunu aldatmacadır bence.

Anthony Joshua ve Kubrat Pulev maçı İstanbul'da olmaz
Bu tamamıyla reklam kokan bir hareketttir.

Değerli boks severler. Son dönemlerde Türk medyasında büyük bir aldatma kampanyası sürdürülüyor. Birileri sırf dikkat çekmek için tüm medya ve boks severleri kandırıyor. Anthony Joschua ve Kubratt Pulev maçının İstanbul'da yapılacağını pompalayıp duruyor. Bence bu haber çok abartılıdır. Bu maç İstanbul'da olmaz.

Nedeni ise:

Bu karşılaşmanın İstanbul'da olması imkansız gibi bir şeydir. Çünkü Türkiye'nin neresinde olursa olsun bugüne kadar hiçbir boks maçına beş bin seyirci bile gelmemiştir. Oysa ki ABD, İngiltere gibi ülkelerde bu karşılaşmalar 80 bin seyirci gitmektedir. Türk seyircisi etkinliklere para vermeyi sevmez. Televizyondan bedava izlemeye bayılır:)) Bu tür karşılaşmalar da para ile döner. Seyirci gelecek, medya ilgi gösterecek, sponsorlar reklam yapacak vs, vs'ki bu milyonluk karşılaşmanın masrafları çıksın.

Bu saydığım şartların hiçbirisi Türkiye'de olgunlaşmamıştır ve olgunlaşacağını da sanmıyorum. Yirmi yılı aşkın süreden beri boks dünyasından edindiğim tecrübeler bunu göstermektedir. İzleyici: (Ya televizyonda bedava seyretmek varken niye gidip maça para vereyim) diye düşünüyor. Sponsor: (Ya param boşa gidecek, spor müsabakalarına yaptığım yatırım parayı sokağa atmaktır) diye düşünüyor. Televizyonlar ise: (Rakip kanala verdiler maç yayın hakkını ben de yayınlamam, şayet yayınlarsam rakibe hizmet etmiş olurum) diye düşünüyor.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde örneğin ABD, İngilitere gibi ülkelerde ise yukarıda yazdıklarımın tam tersini düşünür spor severler o yüzden oralarda spor yaşar, sporcular kazanır ve hayatlarını yaptıkları spordan idame ettirebilirler...
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN