Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bakanı Prof. Piazolo Türk medyası ve STK temsilcileriyle görüştü

Eğitim ve Kültür sorumlusu Devlet Bakanı Prof. Michael Piazolo Türk basını ve dernek temsilcileriyle buluşmasında Türkiye kökenli öğrencilerle ilgili soru ve önerileri değerlendirdi.

Merhaba (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Münih Türk Medyasının TÜDEK (Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu) işbirliğiyle Goethe Otelde, Bavyera Eğitim ve Kültür Bakanı Prof.Dr. Michael Piazolo ile düzenlediği toplantıda, Bavyera ilk/orta eğitim sistemi ve sistemde yer alan Türkçe ve İslam dersleri konuları soru ve cevap şeklinde görüşüldü.

Münih Basın Duayeni Orhan Tinengin moderatörlüğündeki toplantıda '' Merhaba'' diyerek katılımcıları selamlayan Bakan Piazolo, heterojen yapımdaki toplumda Bavyera okul eğitim sistemi içindeki, öğretmenler, Türkçe ve İslam dersleri gibi konuların bakanlığın önemle üzerinde durduğunu belirtirken Bavyera’daki 6 bin okulda özellikle ilk sınıflar öğretmen açığına dikkati çekerken İslam derslerinin model uygulamasının olumlu sonuçlanması ve yasalaşması sonrasında iyi eğitilmiş öğretmen tarafından seçme zorunlu ahlak/din dersi olarak müfredatta yer alabileceğini ve öğretmenlerle buna göre uzun iş anlaşması yapılabileceğini söyledi. Türkçe anadil öğretiminin ana okullarda itibaren başlatılması şeklindeki önerilere karşı bakan, Konsoloslukların finansman desteğiyle verilen ilkokullardaki Türkçe derslerinin 11-12 sınıflarda Bavyera’da eğitim almış ve bakanlık öğretmenleri tarafından verildiğini belirtirken toplumun dinamik yapısını yansıtan sınıflardaki Alman kökenli olmayan öğrenciler için farklı ülke dillerinin müfredata alınması gerçekçi olmaz yorumunu yaptı.

Eğitim sistemindeki şans eşitliği hedefine ulaşmanın belki tamgün öğretimle yakalanabileceği düşüncesine rağmen Bakan Piazolo, sosyal yapı olarak mutlak adil şans eşitliğini gerçekçi görmediği şeklinde konuştu.

Toplantıya Türk medyası dışında, Türk öğrenci ve velilerle ilgili dernek temsilcileri, Türkçe dili ve İslam dersleri öğretmenleriyle, eğitimle ilgili Akademisyen ve profesörler katıldılar.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN