Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 606 - 27.05. - 01.07.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Stuttgart CMT'de Halk Oyunları gösterisi

Her yıl yapılan „Stuttgart CMT Turizm ve Karavan Fuarı“ bu yıl Ocak ayında Stuttgart Havaalanı yakınındaki Stuttgart Fuar Alanında gerçekleştirildi.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Kamping, Karavan, Tatil ve Turizm alanında dünyanın dört bir yanından 100'den fazla ülkeden 2100 katılımcının ürünlerini sunduğu bu Fuar bu yıl 11.01.2019 – 19.01.2019 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açık tuttu.

Her gün onbinlerce kişinin ziyaret ettiği Stuttgart CMT 2020 Turizm ve Karavan Fuarında Fuar alanında bulunan „Atriumsbühne“de ziyaretçilere dans gösterileri de sunuldu.

Bu sahnede Türk ekipler ziyaretçileri adeta büyüleyen gösteriler gerçekleştirdiler.

Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu SUTHOT ülkemizin Ankara Seymen, Ordu ve Akcaabat yöresi oyunlarını sergilerken yine Stuttgart'tan Türk Halk Oyunları Eğitim Tanıtım ve Araştırma Topluluğu HETAT ülkemizin Ege kız oyunlarını ve zeybek oyunlarını sahneledi.

Herrenberg TASV Türk Halk Oyunları Topluğu HETHOT ülkemizdeki Balkan Göçmenlerinin oyunlarını sergilerken Ulm Trakyalılar Derneği ekibi ise Roman oyunları ile sahne aldı.

Fuari ziyaret edenlerin müthiş ilgisini çeken gösteriler aynı zamanda birçok organizatörün de ilgi odağı oldu. Bazı tatil organizatörlerinin Türk ekiplerle temas edip ekipleri değişik organizasyonlara davet ettiği de görüldü.

Ziyaretçilerin arasında bulunan vatandaşlarımız da „Böyle güzel gösteriler karşısında çok duygulandık, göğsümüz kabardı“ dediler.

Hepsi birbirinden güzel bu Türk grupları gösterilerinden sonra birbirleriyle birlikte bir fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Ülkemizin tanıtımını en üst düzeyde mükemmel bir şekilde gerçekleştirmiş olan bu halk oyunları topluluklarının hepsini tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN