Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 606 - 27.05. - 01.07.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Suç ve Keza" Stuttgart'ta sahnelendi

“Suç ve Keza” Stuttgart yakınlarındaki Untertükheim'da izleyiciyle buluştu. Oyunda TİP Milletvekili ve oyuncu Barış Atay ile Güneş Tiyatrosu’nun usta oyuncusu Cüneyt Sezer rol alıyor.

İsmail DOĞRUER (Untertükheim) 
Resim galerisi için tıklayın
“Sadece Diktatör” adlı tek kişilik oyunun yazarı Onur Orhan’ın oyunlaştırdığı "Suç ve Keza" oyunu ile Barış Atay, Untertürkheim Singerhalle de ağırlandı.

AABF/BW eski Başkanı İlyas Çağla'nın organize ettiği tiyatro oyunu, Dostoyevski'nin ünlü Suç ve Ceza romanına dayalı ve bu romandaki başkarakterlerden esinlenerek geliştirilmiş bir yorum. Onur Orhan’ın yazdığı Müjdat Albak'ın yönettiği Tiyatro oyununu Sanatçı Barış Atay ve Güneş Tiyatrosu'ndan Cüneyt Gezer sahneledi. Oyun, ünlü eserde olduğu gibi, genç nihilist Rasalnikov ile komiser eskisi Profiryo arasındaki diyaloglarda geçer. Sistem sahiplerinin ve ezilenlerin özne ile nesne olarak adalet, düzen, vicdan ve sınıfsal çıkarlar yelpazesinde duruşlarının sorgulandığı uzun diyalogları, replikler ve vücut dili olarak ete kemiğe büründürmenin izleyici konsantresini bozmadan gerçekleştirmenin güçlükleri düşünülürse, bir hayli riskli bir oyunun altından kalkabilmek önemli bir başarıdır.

Untertürkheim Singenhalle'de 400'ü aşkın bir kitleye sahnelenen oyun, iki deneyimli oyuncunun sergilediği muhteşem performans pür dikkat izlendi. Milletvekili devrimci politikacı ve sanatçı kimliği ile tanınan, sahne performansları ile de Barış Atay ve Cüneyt Gezici izleyicilerden güçlü bir alkış aldı.

İki perdelik oyun sonunda seyirciyi selamlayan oyuncular dakikalarca alkışlandı. Sahne performanslarından dolayı oyunun organizatörü İlyas Çağla tarafından sahneye çağrılan, uluslararası üne sahip Almanya'da çalışmalarını sürdüren ve yaşayan Karikatürist Erdoğan Karayel, oyun afişinden esinlenerek usta ellerden çıkan birer koreografiyi oyunculara hediye etti.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN