Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya’nın tek siyahi vekiline şimdi de ölüm tehdidi

Almanya’nın tek siyahi milletvekili Karamba Diaby, mail yoluyla ölümle tehdit edildi. Bu olaydan bir kaç gün önce de bürosunun penceresine üç kurşun deliği tespit edilmişti.

 
Resim galerisi için tıklayın
Senegal kökenli Karamba Diaby, ölüm tehdidi aldı. Tehdidin mail yoluyla yapıldığı bildirildi. Polis olayı ciddiye aldıklarını bildirerek, soruşturma başlattı.

Halle bölgesinde Sosyal Demokrat Parti milletvekili olan Diaby’nin bürosunda da geçen hafta kurşun izleri tespit edilmişti.

Yerel medyaya göre 58 yaşındaki parlamentere gönderilen mailde “Darbe Müzisyenleri Orkestrası” imzası kullanılırken, mail “Heil Hitler” denilerek sonlandırılmış.

Mailde özellikle Haziran 2019’da göçmen yanlısı muhafazakar seçilmiş Walter Lübcke’nin öldürülmesine gönderme yapıldığı belirtiliyor. Lübcke, Kassel’de evinde öldürülmüştü. Cinayetin temel şüphelisi, Neonazi bir hareketin üyesi.

Almanya’da son zamanlarda ölüm tehditleri, fiziki veya sözlü saldırıların artması, endişeleri de arttırdı. Polis geçen yıl, farklı cephelerden seçilmişlere karşı siyasi motivasyonlu bin 241 suç tespit etmişti. Bu nefret tırmanışı, temel tüm siyasi çevreleri etkiliyor. Bavyeralı bir muhafazakar seçilmişin bürosunun vitrinine gamalı haç bırakılmış, radikal soldan bir sorumlu aşırı sağcıların hazırladığı “düşman listesine” alınmış, sosyal demokrat bir belediye başkanı ailesine karşı tekrarlanan tehditlerden sonra silah ruhsatı almaya kalkıştığını doğrulamış, çevreci veya muhafazakar yetkililer de ölüm tehditleri almıştı.

(anf)
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN