Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

MLPD ve SYKP'den ortak açıklama: Sosyalistler engellenemez

Küresel İklim eylemlerinde, bayrakları yasaklanmak, bildirileri engellenmek istenen partilerden, SYKP ve MLPD’den ortak açıklama yapılarak “Sosyalizmin bayrağı indirilemez!” dendi...

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), Marksist Leninist Parti Almanya (MLPD) ve Enternasyonal Birlik (İnterBündnis)'in Ulm örgütlenmeleri tarafından yapılan ortak açıklamada, Ulm şehrindeki iklim gösterilerinde bayrak, pankart, döviz ve bildirilerinin engellenmesine tepki gösterildi. Açıklamada, "Bugün, parti imzaları bahanesiyle yapılan bu saldırılar, eğer tepki gösterilmezse, ileriki dönemde federasyon ve yerel derneklerine de yönelecektir" denerek, özellikle de Küresel İklim Eylemlerinde "SYKP bayrağının zorla indirilmek istenmesi, Rojava Defend, MLPD, Rebell, Çevre Sendikası ve İnterBündnis'in de bildirilerin dağıtımının engellenmek istenmesini şiddetle kınıyoruz" dendi.

Özellikle sosyalistlere karşı tavır sergileyen “Fridays for Future - FFF” (Gelecek için Cumalar) ve kendilerini "anti-deutsche" olarak adlandıran otonom grup, Esslingen, Stuttgart, Ulm, Heidenheim ve Almanya'nın diğer bir çok şehirde bu tür tavırlar sergiledi.

Küresel İklim Eylemlerine, AGİF, ADHF, KON-MED, SYKP, İnterBündnis, MLPD, Rebell, Umweltgewerkschaft gibi kurumlar ortak kortejle katılıyorlar.

Açık mektup ve suç duyurusu
Son üç gösteride de benzeri tavırlar sergileyen FFF Ulm'un görevlilerinin provokatif ve engleleyici girişimine karşı, InterBündnis temsilcisi Gerhard Schönfeld savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bayrakların kullanılmaması konusunda keyfi tavır sergileyen FFF'nin, yeri geldiğinde zor ve şiddet kullanabileceğini belirten Schönfeld "Sosyalistlere yönelik bu girişime izin vermeyecek ve susmayacağız." derken, SYKP ve InterBündnis sorumluları ise bundan sonraki gösterilere de bayrak ve dövizleriyle güçlü bir şekilde katılacaklarını belirttiler.

"Sosyalizmi savunmak onurdur" diyen sosyalistler adına İnterBündnis imzasıyla bir açık mektup da yayınlandı. FFF Ulm Komitesinin eleştirildiği mektup, sosyal medyada paylaşıldı ve çok sayıda sendika, parti, örgütlenme, kurum ve kuruluşa da gönderildi.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN