Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hayvanat bahçesi yangının zanlıları tespit edildi

Krefeld Hayvanat Bahçesi'nde çıkan yangına sebep olduğu gerekçesiyle üç kadın hakkında soruşturma başlatıldı. Şüpheliler, hayvanat bahçesi yakınlarında beş dilek fenerini gökyüzüne uçurduklarını kabul etti.

 
Yılbaşı gecesi Almanya'daki Krefeld Hayvanat Bahçesi'nde çıkan yangına üç kişinin sebep olduğu açıklandı. Krefeld polisi ve savcılık düzenledikleri basın toplantısında, yılbaşı gecesi bir kadın ile iki yetişkin kızının, Almanya'da yasak olan beş dilek fenerini gökyüzüne uçurduğunu, bu fenerlerin Krefeld Hayvanat Bahçesi'nde yangına yol açtığını belirtti. Yaşları 30-60 arasında değişen üç kadının işledikleri suçun bilincinde olduğu ve emniyete kendilerinin gittiği belirtildi.

Krefeld Hayvanat Bahçesi'nde yılbaşı gecesi maymunların bulunduğu bölümde çıkan yangın kısa sürede yayılmış ve bu bölümde bulunan 30'dan fazla hayvan telef olmuştu. Ölen hayvanlar arasında goril, orangutan ve şempanzeler de bulunuyor. Yetkililer yangının yol açtığı maddi zararın tam olarak tespit edilemediğini ancak çift haneli milyon euroya ulaştığını kaydediyor.

Krefeld polisi Almanya genelinde yasak olan ve yangına yol açtığı belirtilen beş dilek fenerinin internet üzerinden satın alındığını açıkladı.

(dw)
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN