Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Nazilerin silahlı bir koluna yasak

Almanya’da neonazilerin silahlı kolu olarak bilinen şiddet yanlısı ‘Combat 18’ adlı örgüt yasaklandı. Polis 6 eyalette baskınlar düzenledi. Örgütün elebaşı gözaltına alındı.

 
Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, nihayet kararı verdi ve neonazilerin silahlı kolu olarak bilinen ‘Combat 18’ adlı örgütü yasakladı. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Steve Alter örgütün yasaklandığı haberini doğruladı. Yasak kararıyla birlikte polis daha gün doğmadan 6 eyalette (Kuzey Ren Vestfalya, Hessen, Brandenburg, Thüringen, Mecklenburg Vorpommern, Rheinland Pfalz) çok sayıda yere baskınlar düzenledi. Örgütün elebaşı Stanley R., Thüringen’de gözaltına alındı.

Irk savaşına hazırlık
‘Combat 18’ adlı faşist örgüt, sekizi Türkiyeli, 10 kişiyi öldüren NSU teröristlerinin yetiştiği ‘Blood and Honour’ (Kan ve Onur) adlı örgütün silahlı kolu olarak biliniyor. ‘Kan ve Onur’ adlı neonazi örgüt daha önce yasaklanmıştı. Örgütün adındaki 18 rakamı neonaziler arasında kod olarak biliniyor. 1 rakamı alfabe sıralamasında Adolf Hitler’in ön adı A’ya 8 rakamı ise soyadı olan H harfine denk ediyor. Irk savaşına hazırlanan ‘Combat 18’ adlı örgütün amblemi ise ejderha.

Şiddet yanlısı ‘Combat 18’in yasaklanması uzun süredir tartışılıyordu. Kassel Valisi Walter Lübcke’nin neonaziler tarafından öldürülmesi üzerine yeni bir neonazi yeraltı örgütü kurulduğundan şüphe ediliyor. Bu nedenle ‘Combat 18’in bir an evvel yasaklanması planlanıyordu. Örgüt elemanları siyah tişört ve üzerinde C 18 yazılı mont giyiyordu. Şimdi tüm bu semboller yasaklandı. ‘Combat 18’ yasağını başka örgüt yasaklarının izlemesi bekleniyor.

(DHA)
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN