Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Nebahat Güçlü’ye ölüm tehdidi: “Lütfen öl”

Hamburg Eyalet Meclisi Milletvekili Nebahat Güçlü ırkçılardan ölüm tehdidi geldi.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Nebahat Güçlü’nün Hamburg Belediye Sarayı’nın (Rathaus) duvarındaki resminin üstüne, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından, “Lütfen öl” anlamına gelen İngilizce (PLS DIE) yazılı etiket yapıştırıldı. ırkçı “Identitär” örgütünün amblemine çok benzeyen “Lütfen öl” yazılı etiket, Hamburg Eyalet Meclisi Başkanı Carola Veit tarafından Eyalet Kriminal Dairesi’ne (LKA) verilmek üzere belediye sarayının güvenlik birimlerine teslim edildi. Etiketi, meclis oturumunun olduğu gün meclis binasına gelen kızının tesadüfen gördüğünü söyleyen Güçlü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Aldığım tehditten çok kızımın korkması ve üzülmesi beni etkiledi. Duvarda bulunan 121 milletvekilinin resminin arasından sadece benim resmimin üzerine böyle bir etiket yapıştırılması da ilginç. Artık sadece yabancılara değil, etnik kökeni ne olursa olsun, yabancıların lehine politika yapan insanların da saldırıya uğradığı günümüzde bu olaylar beni korkutmuyor ama endişelendiriyor.

Her ne kadar içi boş tehditler olsa da insanın psikolojisi etkileniyor. Sadece ben değil, Avrupa’daki bir çok göçmen kökenli siyasetçi aşırı sağcıların bu türlü sözlü saldırı ve tehditlerine maruz kalıyor. Bunlar artık maalesef günlük yaşantımız haline geldi. Meclis oturumlarındaki konuşmalarımı Youtube kanalından paylaşıyorum. Paylaşımların altına yüzlerde ırkçı hakaret ve tehdit yorumları geldiği için videolara yorum bölümünü kapatmak zorunda kaldık. Tüm bu tehditler, hakaretler, beni doğru bildiğim yoldan döndürmeyecektir. Doğrularımı savunmaya ve bunları yüksek sesle söylemeye devam edeceğim. Meclis oturumunun olduğu gün meydana gelen olayda yanıma gelerek bana destek veren sağduyulu insanlara da çok teşekkür ediyorum”.
Teilen
2020-02/01-Sayı-590
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN