Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 592 - 02.04. - 30.04.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

30. yılında AJK Ulm Genel Kurulu toplandı

30 yıl önce Ulm'da göçmen işçi ve emekçiler için eşit sosyal, siyasal haklar mücadelesi vermek için kurulan AGİF'e bağlı AJK, genel kurulunu topladı.

Merhaba (Neu-Ulm) 

Hayatını kaybeden dernek üyeleri ile özgürlük, eşitlik mücadelesinde kaybedilenler için yapılan saygı duruşuyla başlayan kongre, divan seçimiyle devam etti. Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) bağlı AJK e.V. (Ulm İşçi Gençlik Kültür Derneği) Ulm, Neu-Ulm ve geniş çevresinde faaliyet yürüten, bölgenin en aktif ve güçlü Türkiyeli Göçmen kurumları arasında yer alıyor..

Geçen döneme ait çalışma raporunun sunumunun yapıldığı genel kurulda , gazetecilere özgürlük eylemlerinden, Paskalya yürüyüşlerine , ırkçılığa karşı mücadelen, HDP'li seçilmişlere yönelik tutuklama ve kayyumlara karşı sokak etkinliklerine, 25 Kasım'lardan, 8 Mart'lara , Çocuk Tatil kamplarından, Gençlik kamplarına ve Aile Tatil kamplarına, Pazar Kahvaltılarından, Tiyatro ve Film gösterimlere birçok etkinliğin ve faliyetin yapıldığının anlatıldığı sunumda, AJK'nın yerli ve göçmen kurumlar bakımdan siyasal ve birleşik mücadele bakımından önemli bir yerde durduğu vurgulandı. Rapor sunumdan sonra kongre üyeleri ve dernek dostları söz alarak konuştular. Kurum için yeni bir dernek yerinin aranması, düzenli kurum faliyetlerinin örgütlenmesi, asgari çalışma planın yapılması vb önerilerin sunan üyeler, "30. yılımızda daha genç kuşaklara ulaşmayı hedeflemeliyiz" mesajını verdi.

Neu-Ulm'da bulunan AJK dernek binasında gerçekleştirilen kongre, mali raporun sunumu ve aklanması sonrası bizzat katılan ve mesaj gönderen SYKP, Tohum Kültür Merkezi, ADHF ve KON-MED gibi Ulm'lu göçmen örgütlenmeler "Birlikte mücadeleyi güçlendirme, omuz omuza vererek ileriye atılacak adımlarla bizleri büyüteceğine olan inacımızla kongrenizi selamlıyoruz" içerikli mesajlar verdiler.

Genel Kurulda seçime gidilerek, yeni yönetim kurulu ve federasyon delegeleri seçildi. Öneri ve temennilerin sunulduğu kongre, yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar dilerken, önümüzdeki çalışma döneminde tüm üye ve dostları kurum faliyetlerinde ortak emeği çoğaltmaya çağırdı.
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN