Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Gazetecilere Özgürlük" aktivistlerinden anlamlı buluşma

Gazetecilere özgürlük için 72 kez sokağa çıkan Ulm'lu aktivistler, kampanyanın amacına ulaşarak sonlandırıldığı, ama bundan sonra da tüm dünyadaki gazetecilere sahip çıkmaya devam edeceklerini açıkladılar.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın

12 Mayıs 2017'de Türkiye'de tutuklanan Ulm'lü "Gazeteci Meşale Tolu'ya ve Tutuklu Tüm Gazetecilere Özgürlük" kampanyası şeklinde başlayan, her hafta Cuma günleri Ulm Münster Katedrali önünde devam eden miting ve etkinlikler yerli ve göçmen tüm kamuoyu tarafından desteklenmiş, kampanya sosyal, siyasal bir çok kişi tarafından destek almıştı. Kampanyanın kamuoyunda yaratmış olduğu etki yerel, bölgesel yönetimlerin ve merkezi hükümetin hareket etmesini sağlamış, Türk ve Alman devlet yetkilileri arasında krize de neden olmuş, Tolu'nun tutsaklığına ve sonrasında yurtdışı yasağının kaldırılmasına beraberinde getirmiştir.

Gazetecilere özgürlük kampanyası, çalışanları dünyadaki tutuklu gazetecilere özgürlük parolasıyla, son birbuçuk yıl her ayın ilk cuma günü de Münster katedrali önünde olarak "Gazetecilik suç değildir, tüm tutuklu gazetecilere özgürlük istiyoruz" sesini, gücünü sokakta birlikte dillendirdiler. Aktivistler toplamda 72. kez sokağa çıktı. Kampanya aktivistleri, kollektif almış oldukları kararla 2019 sonundan sonra periyodik olarak her ay devam ettikleri gazetecilere özgür mitinglerine devam ettirmeme kararı aldılar. Basına ve gazetecilere yönelik güncel saldırılara karşı dayanışma etkinliklerine devam etme kararı alan aktivistler, 6 Aralık 2019 günü kampanyaya destek veren ve emek harcayanlara hep birlikte biraraya gelerek, birlikte başarı kutlaması gerçekleştirdiler. Gazeteci Meşale Tolu'nun da katılarak yaptığı konuşmada, bu kampanyayı yürütenlere ve emek harcayanlara teşekkür etti.
Birlikte, mutlu bir Mücadele Yürüttük, iyiki varız, iyiki varsınız

Kampanyanın yürütücüleri öğretmenlerden, insan hakları savunucularına, Gazeteci Hüseyin Şenol'dan, Göçmen kurum temsilcilerine, Tolu'nun ailesinden Ulm Belediyesi entegrasyon dairesi sorumlusu Christine Grunert'e kadar mütevazi bir katılımın olduğu etkinlikte, böyle başarılı bir kampanyanın insan hakları savunucularını buluşturduğunu ve sonucunda, böyle başarılı sonuçları elde edildiğinin altı çizilirken, tüm bu süreçte emek harcayanlar birbirlerine teşekkürler ettiler.

Ulm gazetecilere özgürlük bileşenleri, "Gazetecilik suç değildir, tüm gazetecilere özgürlük" mücadelesini sürdüreceklerini, onlarla her yerde dayanışma içinde olacaklarını söylediler. Gazetecilere özgürlük için 72 kez sokağa çıkan Ulm'lu aktivistler, kampanyanın amacına ulaşarak sonlandırıldığı, ama bundan sonra da tüm dünyadaki gazetecilere sahip çıkmaya devam edeceklerini açıkladılar.
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN