Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya'da 12 binden fazla şiddet yanlısı ırkçı bulunuyor

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ''Değerlendirmelerimize göre Almanya'da en az 12 bin şiddet yanlısı aşırı sağcı mevcut.'' dedi.

AA (Berlin) 
Resim galerisi için tıklayın

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, ülkede şiddet yanlısı en az 12 bin ırkçı sağcının bulunduğunu söyledi.

Horst Seehofer, Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Thomas Haldenwang ve Federal Kriminal Dairesi Başkanı (BKA) Holger Münch ile ırkçılığa karşı mücadelenin durumu ve güvenlik makamlarının yeniden yapılandırılması konusunda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Seehofer, ülkede siyasi motivasyonla gerçekleştirilen adam yaralama vakalarının yarısının aşırı sağcılar tarafından yapıldığını vurgulayarak, ''Değerlendirmelerimize göre Almanya'da en az 12 bin şiddet yanlısı aşırı sağcı mevcut.'' dedi.

Bfv ve BKA'nın personel olarak daha da güçlendirileceğinin altını çizen Seehofer, ilk etapta aşırı sağa karşı mücadele için iki kuruma 600 yeni güvenlik personeli istihdam edileceğini belirtti.

İçişleri Bakanı Seehofer, güvenlik makamlarının yeniden yapılandırılarak aşırı sağa karşı daha iyi mücadele sürdürüleceğine dikkati çekerek, bu amaçla sağcı aşırılık yanlısı faaliyetleri açıklığa kavuşturmak için özel bir birimin de planlandığını anlattı.

Seehofer ekim ayında Halle kentinde gerçekleşen Sinagog saldırısının ardından kente yaptığı ziyarette bir gencin kendisine ''Siz bizi koruyamıyorsunuz.'' dediğini ve o sözün kendisine dokunduğunu ifade ederek, toplumun güven içinde yaşamasının önemini vurguladı.

Alman Bakan, bugüne kadar aşırı sağa karşı mücadelenin neden ciddiye alınmadığı sorusuna karşılık, ''Evet, siyaset olarak bunu daha erken ciddiye alıp ve önlemler alınması gerekirdi. Böyle bir gerçek mevcut.'' dedi.

BKA Başkanı Holger Münch ise Almanya'da propaganda ve şiddetin arttığına dikkati çekerek, "Yabancıların yanında siyasi rakipler ya da mülteciler için çalışanlar özellikle aşırı sağcıların ilgi alanında. ırkçı sağcıların internet üzerinden tehditler ve korku iklimi oluşturma çabaları da görülüyor.'' ifadelerini kullandı.
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN