Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kültür Merkezi ve Cemevi için yeni bina

İki milyon euroya mal olacak olan Ulm Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi'nin yeni binası için inşa çalışmaları başladı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın

Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Ulm'un yeni binası çalışamaları hızlandı ve şehir merkezinde Herrlinger Str. 83 adresinde bulunan bina tamamen yıkıldı. Asıl olarak önümüzdeki ilkbaharda hızlandırılacak olan yeni binanın inşa çalışmaları başladı.

Gazetemizi ziyaret eden AKM'nin iki dönemdir başkanılığını yapan Kaan Yalçın, Hüseyin Şenol'a çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. "Bürokratik tüm zorlukları aşarak, şimdiki aşamaya geldik sonunda" diyen Yalçın "Banka işlemlerinden sonra hızla işe koyulduk. Eski binamızı tamamen boşaltarak, yıkımı da gerçekleştirildi. Asıl olarak önümüzdeki nisan mayıs aylarında yoğunlaşacak ve takriben iki sene sürecek olan yeni binanın inşa çalışmalarına başlandı" dedi.

"Yönetim kurulu bir bütün olarak ve tüm dernek kolllarının canla başla çalıştığı yeni binamız için, bölgemizdeki çok sayıda devrimci-demokrat kurum ve kişiler de çalışmamıza maddi-manevi desteklerini esirgemiyorlar" diyen Yalçın, bağış kampanyalarının da devam ettiği belirtti ve maddi desteğe büyük ihtiyaç duydukalrını belirtti. Yeni Kültür Merkezi ve Cemevi'nin inşası 2 milyon euroya mal olacak. Birçok faaliyet alanının yer alacağı bina, çok sayıda farklı bölümden oluşacak.
Yeni buluşma yeri FC Birumut

Binalarının yıkılması nedeniyle, yeni binanın bitimine kadar, üyeler ve tüm dernek dostları için yeni adres olarak FC Birumut lokali belirlendi. Her gün saat 16.00'dan itibaren açık olan Birumut, geniş alana sahip. Grimmelfingerweg 50-52 adresinde bulunan FC Birumut'ta AKM-Cemevi için kahvaltılar da düzenlenmeye başlandı. Yine, yeni binaya mali katkı için kahvaltı düzenlemek isteyenlerin yönetime başvurmaları istendi.

Birumut'taki kahvaltıların yanı sıra, cem, aşure, hızır orucu, muharrem orucu, panel, söyleşi, gece gibi etkinliklerin devam edeceğini belirten AKM Başkanı Kaan Yalçın, tüm etkinliklerin nerde olacağını zamanında duyuracakalrını söyledi.

Her tülü bigi ve iletişim için Kaan Yalçın kendisinin aranabileceğini söyledi: 0170 / 7007733 Bağışlarınız için banka hesabı:
Alevitisches Kulturzentrum Ulm IBAN: DE10730611910003388913
BIC: GENODEF1NU1
"Spende - Kulturzentrum Ulm Cem Evi"
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN