Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya’da umre heyecanı başladı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2020 Yılbaşı Umre Organizasyonu‘nda görev yapacak kafile başkanı ve grup görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Merhaba (Köln) 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen yaptı. Umre ibadetinin önemine yönelik bilgiler veren Türkmen, “Güzel bir organizasyonun arefesindeyiz. Hayırlı ve bir o kadar da meşakkatli yolculuğa çıkıyorsunuz. Umre ibadetini umrecilerimize yaşatmamız gerekiyor. Bu yolculuğun bilincinde her bir umrecimizin gönlünü hoş etmeye çalışacağız. Umrecilerimize bu manevi iklimi yaşatabilmek için görevlilerimizin hazırlanan kitaplandan bilgilerini tekrar tazelemeleri gerekmektedir. Uyum, koordinasyon, ekip ve paylaşım çalışması içerisinde umremizi tamamlayacağız. Allah umreyi sizlere kolaylaştırsın, umrenizi kabul eylesin” dedi. 2020 Umre Organizasyonu Koordinatörü Dr. Muharrem Kuzey ile DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Sorumlusu Selçuk Doğruer ise, umrede ziyaret edilecek yerler ve yapılması gereken ibadetler, havalimanı intikalleri hakkında bilgi aktardı.

19-24 Aralık 2019 tarihleri arasında Almanya'nın Berlin, Düsseldorf, Stuttgart, Nürnberg Münih, Hannover, Hamburg, Köln, Frankfurt havalimanlarından kutsal topraklara hareket edecek umre kafileleri, 4 Ocak 2020 tarihinde dönüş yapacakları belirtildi.

Köln DİTİB genel merkezde gerçekleştirilen toplantıya, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, 2020 Umre Organizasyonu Koordinatörü Dr. Muharrem Kuzey, DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir, kafile başkanları, grup görevlileri ve merkez görevlileri katıldı.
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN