Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 600 - 03.12. - 23.12.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Artı Buluşma" Stuttgart Tohum'da gerçekleşti

Artı Gerçek ve Artı TV'nin izleyicileriyle buluşmaları devam ediyor. Avrupa'nın çeşitli kentlerinde olduğu gibi...

İsmail DOĞRUER (Stuttgart) 
Avrupa'da yayın yapan Artı TV, “Artı Buluşmaları” adı altında izleyiciyle bir araya gelmeye devam ediyor. Şimdiye kadar Avrupa'nın çeşitli kentlerinde olduğu gibi Stuttgart'ta da Tohum Kültür Derneğin'de “Türkiye'de Basın Özgürlüğü ve İnsan Hakları” konulu panel gerçekleştirildi. Artı Gerçek ve Artı TV olarak gazete ve televizyon yayın yaşamına Avrupa'dan devam eden demokratik yayın kuruluşunun, yöneticilerinin yer aldığı panel ilgiyle izlendi. İzleyiciler, gündeme ve yayın anlayışlarına yönelik birçok soru yöneltti.

Buluşmaya panelist olarak katılan Artı TV ve Artı Gerçek kurucusu ve direktörü Celal Başlangıç, Artı Gerçek yazarı Ragıp Duran, Artı TV Ana Haber Bülteni'ni hazırlayan ve sunan Ezo Özer katıldı Toplantının modaretörlüğünü de Artı TV ve Artı Gerçek yayın kuruluşunun Avrupa koordinatörü Erdal Boyoğlu'nun yaptı. Avrupa'da ve Türkiye'de yaşayan çeşitli milliyetlerden halkların temel yaşamsal sorunlarının ve mücadelesinin duyurulması yönünde, hemen hemen önemli hiçbir basın-yayın kuruluşunun Türkiye'deki iktidar tarafından yaşamasına izin verilmediği, kapatıldığı, kalanların da ağır cezalar ve tutuklamalarla kurumsal ve bireysel baskılar nedeniyle iş yapamaz hale getirildiği bir tarihsel kesitte olunduğunu altı çizildi. Bu faşizan baskılar karşısında, muhalif basın ihtiyacını karşılamak üzere yola çıkan Artı TV ve Artı Gerçek'in hangi şartlarda kurulduğu, yayın faaliyeti süresince nasıl bir habercilik anlayışı ile hareket ettiği, pratikte hangi ihtiyacı karşıladıklarını aynı zamanda hazırladıkları görsel sunumla desteklenen anlatımlarla kitleye sunuldu. İzleyicilerden görüş belirten ve soru soran birçok insan, gerçekleştirilen yayınların demokratik içeriği, görsel ve niteliksel açıdan yayın kalitesini beğendiklerini ifade ettiler.

Panelin sonunda gösterilen ilgi ve olumlu değerlendirmeler için teşekkür eden moderatör gazeteci-yazar Erdal Boyoğlu, bu beğeninin aktif desteğe dönüştürülmesi için maddi-manevi katkılar sunulması ile yayın faaliyetinin devamlılığının sağlanacağının bilincinde hareket edileceğini umut ettiğini söyleyerek toplantıyı sonlandırdı.
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN