Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“Peygamber Hikayeleri” çocuklarla buluştu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından okul öncesi çocuklara yönelik...

Merhaba (Köln) 
Kur’an-ı Kerim‘de geçen on farklı peygamber ile özdeşleşen simgelerle ve renkli çizimlerle zenginleştirilen “Peygamber Hikayeleri” serisinde; Hz. Adem, Hz. Nuh, Hz. Ibrahim, Hz. Yusuf, Hz. Eyyüp, Hz. Musa, Hz. Davud, Hz. Süleyman, Hz. Yunus ve Hz. İsa Peygamberlerin hayatları anlatıldı. Gazeteize iletilen bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Çocuklara yönelik Almanca olarak hazırlanan eserler, onların anlayabileceği bir dille anlatıldı ve görsel olarak zihinlerinde kalabilecek simgelerle zenginleştirildi.

Peygamberlerin hayat hikayelerini okul öncesi 4 – 6 yaş grubu çocuklara uygun hale getirerek kitaplaştırdığını ifade eden DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “Bu alanda ihtiyaç olan bir eseri Almanca olarak yayınladık. Peygamberler çocuklar için bir rol modeli veya bir kahraman olma sebebiyle çocuklara okul öncesi Peygamberlerin hayatları anlatılması gerekir. Çünkü Peygamberler yol gösterici, aydınlatıcı ve örnek şahsiyetlerdir. Hz Adem'den Hz. İsa'ya, Hz Musa'ya ve Hz. Yunus kadar Kur'an-ı Kerim'de adı geçen Peygamberlerin hayat hikayelerini bir araya getirerek set olarak ayrı ayrı kitaplar haline getirerek hazırladık. Çocuklar Peygamberlerin ismini duyunca, kim olduğunu, neler yaşadığını biliyor olacaklar. On seriden oluşan, sade, akıcı ve masalsı bir dille çocukların sağlıklı bilgilerle peygamberlerini tanımasını ve öğrenmesini amaçladık” dedi.

DİTİB Verlag tarafından kuşe kağıt üzerine baskısı yapılan “Peygamber Hikayeleri - Prophetengeschichten für Kinder” kitap serisi DİTİB camilerinden veya www.zsu-shop.de internet adresinden ulaşılabilecektir.
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN