Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hizmet içi eğitim seminerleri

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Münster Bölge Birliği...

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Çalışmalarda genel ilkeler, uygulamada birlik sağlanması ve çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulması amacıyla Köln DİTİB Genel Merkez‘in öncülüğünde gerçekleşen hizmet içi eğitim semineri Alanya‘da yapıldı. DİTİB Basın Merkezi'nden yapılan açıklamyı aşağıda veriyoruz.

Seminer kapsamında derneklerin muhasebeden sorumlu yönetim kurulu üyelerine yönelik “Muhasebe Eğitimi” konusunda ayrı bir bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerin açılış konuşmasını yapan DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Saral, eyalet birliklerimiz ve derneklerimizle değişik konu ve amaçlarla zaman zaman bir araya gelindiğini, genel merkez, eyalet birlikleri ve derneklerin iştirakleriyle gündemine özgü bir seminer ve istişare toplantısı düzenlediklerini söyledi.

Birlik ve beraberliğin sağlanması, ortak değerlere sahip ve aynı hedefe doğru hareket eden insanların birbirleriyle istişare ederek ve yardımlaşarak güzel sonuçların elde edileceğini ifade eden Saral, “Derneklerin iş ve işlemleri, derneklerin işleyişiyle ilgili çeşitli bilgi alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldik“ dedi.

Üç gün süren hizmet içi eğitim seminerinde; derneklerin yazışma ve dosyalama kuralları, derneklerimizin karşılaştığı hukuki sorunlar ve çözüm önerileri, gençlik ve kadın faaliyetleri, eğitim ve rehberlik hizmetleri, muhasebe müfredatı gibi gündeme dair konular ele alındı.

Alanya’da düzenlenen üç ayrı seminer ve istişare toplantısına eyalet birliği başkanları, dernek başkanları, muhasebeden sorumlu yönetim kurulu üyeleri ile DİTİB birim müdürleri katıldı.
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN