Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Çocuk ve Aile Takvimi çıktı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından 2010 yılından bu yana her yıl çocuklar için...

Merhaba (Köln) 
9 yıldır özel bir tasarımla yayına hazırlanan DİTİB Çocuk ve Aile Takvimi, bu yıl da çocukların hayal dünyalarına uygun çizimlerle desteklendi. Konu hakkında yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

"Her ay farklı bir temayı konu edinen takvimde, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve Hz. Muhammed (s.a.v.)’in kıymetli öğütlerinden hadisler bulunuyor. Yıl boyunca evlerin duvarlarını süsleyecek olan bu çalışmanın; başta çocuklar olmak üzere, ebeveynler ve eğitimciler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

"Her yıl olduğu gibi bu yıl da çocukların seveceği ve odalarını süsleyeceği 2020 DİTİB Çocuk ve Aile Takvimi’nin özenle hazırlandığını ifade eden DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “DİTİB olarak, şimdiye kadar DİTİB Çocuk Takvimi ismiyle hazırladığımız çalışmayı bu sene aile takvimi (Familienplaner) şeklinde düzenledik. Takvimi kullanan aileler hem dini veya sosyal sorumluluk ile ilgili konular hakkında bilgi sahibi olabilecek, hem de tüm aile olarak önemli görüşme ve işlerini, unutmamak için takvimde öngörülen kutucuklara yazabilecekler. Ayrıca DİTİB Çocuk ve Aile takvimimizde tüm metinler çocuklar tarafından kolay anlaşılacak tarzda hazırlanmıştır. Bu takvimin hem çocuklarımıza hem de aile ve arkadaşlarına fayda getirmesini temenni ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

DİTİB Verlag tarafından kuşe kağıt üzerine baskısı yapılan DİTİB Çocuk ve Aile Takvimi’ne, DİTİB camilerinden veya www.zsu-shop.de adresinden ulaşılabilecektir.
Teilen
2020-01/01-Sayı-589
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN