Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2021 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 603 - 25.02. - 31.03.2021 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2021 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Meslek eğitimine davet

Nürnberg Belediyesi bünyesindeki Eğitim Kurumu Schlau, işverenleri meslek eğitimine davet etti

Fikri KARAKUŞ (Nürnberg)  
Nürnberg Belediyesi bünyesindeki Eğitim Yönlendirme Kurumu SCHLAU, meslek eğitimi ve okul bağlantıları konusunda, Türkiye kökenli İşletmecileri gençlerimizin geleceği “Meslek Eğitiminde Firmalar ve Okullar“ üzerine bilgilendirme toplantısına davet etti.

Toplantıda Meslek eğitiminin önemi üzerine konuşuldu. Firmaların bu konuda daha duyarlı olmaları istendi. Gençlerin meslek öğrenme arzuları ile kendi geleceklerinin yanında firmaların da verimini artıracağı belirtildi. Toplantıya TİAD (Türk Alman İşverenler Derneği'nden Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Emre Hızlı ve bazı Türkiye kökenli işverenler ve basın üyeleri katıldılar.

Schlau idarecisi Florian Schromm:
“ Gençlere daha fazla yatırımlar yapılmalıdır!
Önemli olan gençlerin ileriye yönelik mesleki başarılarıdır.Aileler çocuklarına mesleki eğitimlerinde ve daha yüksek okul alanlarında destek olmalıdırlar diyerek şöyle devam etti Aileler eğitim sistemi hakkında yeterince bilgi sahibi değiller. Bize gelen öğrencilerin yaklaşık yüzde 67'si göçmen kökenli olup yüzde 45 ise Türkiye kökenlilerdir’. Schlau eğitim kurumu 5 ayrı departmanda 20 eğitim uzmanıyla hizmet eden bir kurumdur dedi.

Özellikle orta öğretimden yüksek öğretime geçiş döneminde yeterince bilgi sahibi olmak önemlidir. Gittikçe daha fazla sayıda aileler çocukları için iyi bir meslek istemektedirler. Bu statünün bilinmesi için gereken danışmanlık hizmetleri genişletilmelidir.Göç nedeniyle, yerel eğitim sistemleri bilinmiyor, artık profesyonel olarak bu yönde yeterli bilgiler verilmelidir. Aileler, işletmeler ve gençler bu temelde desteklenmelidir.

Schlau kurumunun eğitim uzmanlarından olan Celal Turhan:
Gençlerimiz geleceğimizdir!
Onların yaşamlarında iyi bir meslek edinmeleri yolunda aileler, eğitimciler ve işletmeler gereken desteği vermelidirler. Toplumsal barış ve refahın olması için eğitim çok önemlidir.Yatırımlar eğitime yönelik olursa sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimin trendi yükselir.Yillardır eğitim alanında gençlere yönelik hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Onların iyi bir mesleki konumda olması bizleri gururlandırıyor. Bunun güzel örneklerini her yılın sonunda görmekteyiz. Eğitim her tolumda ve her alanda barış ve uyumun temel taşıdır’’ şeklinde konuştu.
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
Takvim
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN