Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Çevre kirliliğine dikkat çekmek için elma ağacı dikti

Almanya’nın Bad Kreuznach şehrinde özellikle son yıllarda artan çevre kirliliğine...

Merhaba (Bad Kreuznach) 
Resim galerisi için tıklayın
Bad Kreuznach şehrinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Camii, Bad Kreuznach Kiliseler Birliği ve Yahudi cemaati tarafından çevre kirliliğin önüne geçmek ve her cuma yapılan iklimi kurtarma protestolarından esinlenerek hem ağaç dikmeye özendirmek hem de farkındalık oluşturmak adına elma ağacı diktiler. DİTİB'ten gelen bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Merkez Camii Din Görevlisi Murat Tokgöz ve Dernek Başkanı Cihan Şen, Bad Kreuznach Kilise Birlikleri Başkanı Claus Clausen ile Yahudi Cemaati Başkanı Valerjan Ryvlin etkinliğe katılarak, dinlerine ait kutsal kitaplardan dua okudu. Etkinlik, Bad Kreuznach DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi Murat Tokgöz’ün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Almanca mealini okuyan Dernek Başkanı Cihan Şen, bu dikilen ağacı ortak dikilecek son ağaç olmayacağını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından, Bad Kreuznach Belediyesi tarafından tanzim edilen yere dikilen elma ağacına her dinin temsilcisi sembolik olarak kazma vurup, toprak attı.

Çevre konusunda duyarlılığın arttırılmasını önemsediklerini belirten Şen, etkinlikle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bad Kreuznach’da ortak bir platformda yılda 3 defa biraraya gelen cami, kilisi ve havra temsilcileri son yapılan toplantıda birlikte bir ağaç dikmeye karar verdik. Belediyemiz tarafından da ağaç için yer tanzimine onay verdi ve oluşan masrafları da katılan dini cemaatlar üstlendi.“ Şen, ayrıca çevre bilincine dikkat çekmek için önemli bir adım atıldığını söyledi.
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN