Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kadınlar Kolu‘ndan “Sanal Şiddetle Mücadele” etkinliği

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Federal Kadınlar Kolu...

 
DİTİB Federal Kadınlar Kolu tarafından Almanya genelinde hafta boyunca "Sanal Şiddetle Mücadele" temasıyla düzenlenecek etkinliklerle, insanlığa yapılan her türlü şiddetin olumsuz etkileri hakkında toplumda duyarlılık oluşturulması hedefleniyor. Gazetemize gelen açıklamayı aşağıda veriyoruz:

DİTİB Federal Kadınlar Kolu Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Afat, etkinliklerle ilgili yaptığı açıklamada, bu yıl Almanya genelinde "Sanal Şiddetle Mücadele" temasıyla düzenleyecekleri etkinliklerle, insanlığa yapılan her türlü şiddetin olumsuz etkileri hakkında toplumda duyarlılık oluşturulmasını hedeflediklerini söyledi.

Afat, insanların sosyal medya yüzünden yanındaki aile bireylerinin varlığını unuttuklarını ifade ederek, sosyal medyanın hayatımıza olumsuz etkilerine dikkat çekti. Afat, “Sosyal medya üzerinde kimliklerin bilinmemesi, insanlar için daha rahat ve özgürce kendini ifade edebilme olanağı sağlamıştır. Bu durumda yapılan yorumlar, beğeniler ifade ediliş tarzına yansıyıp, empatiden yoksun bir şekilde şiddet dili sosyal medyada yerini almıştır. Yaptıkları beğeni, mesaj ve yorum yoluyla pek çok insan bu şiddet eylemine katılarak, şiddet suçunun zincirleme işlenmesine yol açmaktadır. Sonuçta karşımıza öfke, argo ve ani tepkilerden beslenerek oluşturulan bir şiddet kültürü çıkmaktadır” dedi.

DİTİB olarak, kadın çalışmaları kapsamında “Sanal Şiddetle Mücadele” diyerek sanal ortamda ve sosyal medyada kadınların, çocukların ve ailenin şiddete karşı korunmasını amaçladıklarını vurgulayan Afat, DİTİB Eyalet ve Bölge Kadın Kolları ile birlikte tüm Almanya genelinde düzenlenecek etkinliklerle bir farkındalık oluşturmayı planladıklarını söyledi.

Afat, eyalet ve bölgelerde düzenlenecek etkinliklerin alt konu başlıklarını şöyle açıkladı: “Sosyal Medya Kullanım Kuralları, Sosyal Medyanın Kimlik Oluşuma Etkileri, Sosyal Medya ve Mahremiyet, Sosyal Medyada Özel Hayatın Gizliliği ve Korunması, Sanal Şiddet ve Mobbing’den Korunma Yolları, Sosyal Medya ve Aile, Sosyal Medyada Kadın, Sosyal Medya Yanlızlaştırıyor mu?, Sosyal Medya Bağımlılığı ve Boyutları ve Sanal Dünyada Çocuklarımız”
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN