Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Makbule Yüksel uğurlandı

Bölgenin demokrat kadınlarından, HDF Almanya ve HDB Ulm eski yöneticilerinden Makbule Yüksel'in vefatı, sevenlerini üzdü.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm ve geniş civarının tanınan kişilerinden, uzun yıllardır sosyal ve siyasal alanda mücadele veren demokrat kadınlarından olan Makbule Yüksel Sarak'ın ölümü bölgede büyük üzüntü yarattı. Uzun yıllardır Hessen Eyalet Milletvekili olan Turgut Yüksel'in kız kardeşi olan Makbule Yüksel 1,5 yıldır mücadele ettiği hastalığa yenik düştü. Çok sayıda kişinin katıldığı, Ulm Merkez Mezarlığında düzenlenen cenaze töreninden sonra, Yüksel'in naaşı burada toprağa verildi.

Sakine Yüksel ve uzun yıllar önce vefat eden Sosyal Demokrat Halk Dernekleri Federasyonu (HDF) ve Ulm örgütlenmesi Halk Dernekleri Birimi (HDB) kurucularından Bedri Yüksel’in kızı olan, 1958 doğumlu Makbule Yüksel, yine geçtiğimiz yıl vefat eden Fuat Sarak'ın eşiydi. Uzun yıllardır HDB üyesi olan Makbule Yüksel, dönem dönem HDB ve HDF yönetimlerinde de yer aldı.

Yüksel Ailesi ve çevresi, Makbule Yüksel'in vefatından sonra günlerce taziyeleri üyesi olduğu HDB derneğinde kabul etti. Ulm mezarlığında Türkiyelilere ayrılan bölümde toprağa verilen Makbule Yüksel'in cenaze ekranını Frankfurt'tan gelen Dede Kasım Erdoğan yönetti. 1958 yılında Tunceli (Dersim) Pülümür'de doğan Yüksel'in Turgut, Güler ile Yasemin adında üç kardeşi ve Çilem ile Dilara adında iki kızı var.

Makbule Yüksel'in cenaze töreninde, üyesi olduğu HDB Ulm eski başkanı ve Ulm Belediye Meclisi Üyesi Dr. Haydar Süslü başta olmak üzere, HDB, AKM, ATİF, AGİF, ADHF, AGEB, KON-MED, HDP, DİDF, ÖDP, SYKP gibi kurum ve çevrelerden çok sayıda kişi katıldı. Eski HDB Başkanı Süslü Yüksel için "Yeri zor doldurulacak bir insan" dedi.

Cenaze töreninden sonra HDB derneğinde lokma dağıtıldı.
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN