Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle "Huzur Evi" ziyareti

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Hewag Seniorenstift Duisburg-Hamborn Huzur Evi sakinleri unutulmadı.

Merhaba (Duisburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Duisburg Merkez Camii’nden din görevlileri Niyazi Tok ve Elif Anac, dernek yönetiminden Hülya Ceylan ve eski dernek başkanlarından Mehmet Şanlı ile Hasan Özay’dan oluşan heyet, aynı şehirde faaliyet gösteren huzur evini ziyaret etti. Gazetemize gelen bilgilendirmeyi aşağıd veriyoruz:

Duisburg DİTİB Merkez Camii heyeti huzur evi sakinlerine özel bir program düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilavet ve ilahilerin okunduğu programda yaşlılar duygusal anlar yaşadı. Sohbet ve duanın arkasından ikramlarda bulunuldu. Hafta münasebitiyle huzur evinde kalan Müslüman sakinlere gül takdim edildi.

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle huzur evi ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten din görevlisi Niyazi Tok, şu açıklamayı yaptı: “Bizler yaşlılarımıza, büyüklerimize hürmet konusunda alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizi örnek alıyoruz. Bilhassa hafta dolayısıyla onların hayr dualarını almak, onları mutlu etmek tarif edilmez bir duygu. Büyüklerimizi bir nebze mutlu etmek maksadıyla ziyaretimizi gerçekleştirdik ve çok mutlu oldular. Ailelerinden uzak her birinin ayrı ayrı hayat hikayelerini dinlerken zaman zaman duygulandık. Bizden devamlı ziyaret etmemiz için talepte bulundular, biz de kendilerine sözünü verdik. Sosyal sorumluluk çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz. Bu imkanı bize sağlayan Hewag Seniorenstift Duisburg-Hamborn Huzur Evi yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Yönetici ve çalışanlarının özverili ve gönülden yaptıkları hizmetleri yerinde gördük.“
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN