Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SUTHOT geleneksel Trakya ve Balkan düğün kültürünü canlandırıyor

Stuttgart'ta 25 yıldır kesintisiz olarak faaliyetlerini sürdüren Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu SUTHOT...

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Liederhalle'de daha önce binlerce Alman konuğa hitap eden bir organizasyonda sahneye koymuş oldukları „Geleneksel Trakya ve Balkan Düğün Kültürünün Canlandırılması“ programını SUTHOT artık Almanya'daki arzu eden gençlerinin düğünlerinde de uygulamaya başladı.

Liederhalle'de „Kına Gecesi“, „Gelin Alma“, „Damat Tıraşı“ ve „Damadın Gerdeğe Yollanışı“ gibi değisik bölümler halinde sunulan bu program gelen istekler üzerine Almanya'daki Trakya ve Balkan kökenli gençlerin düğünlerinde de uygulanmaya başlandı.

Damadın evinin bahçesinde, gelin almaya gitmeden önce yapılan „Damat Tıraşı“ bu programın en ilgi çeken kısmı oldu. Arzu eden Trakya ve Balkan Göçmeni kökenli damadın evinin bahcesinde yapılan Damat Tıraşında, SUTHOT'un davul ve zurnacısı (klarnetçisi) Trakya ve Balkan müziklerini çalıyor. SUTHOT'un berberi tarafından damat traş edilirken degişik geleneksel fantazilere (gençler tarafından berberin ustrasının çalınması, damadın suratı sabunluyken kaldırılıp oynatılması, damada para takılması, tüm konuklarca damatla birlikte karşılama, kasap gibi oyunların oynanması vs.) de yer veriliyor.

Çok ilgi çeken bu geleneksel damat tıraşı yaklaşık yarım saatlik bir süre alıyor. SUTHOT, Damat Tıraşı programı yanısıra geleneksel tarzda Kına Gecesi yapmak isteyenlere de destek veriyor, bir program sunuyor.

Geleneksel Trakya ve Balkan Kültürünü düğününde yaşatmak isteyen Trakya'lı ve Balkan Göçmeni Damatlardan (gelin almaya gitmeden önce ) kendi bahçesinde damat tıraşı yaptırmayı arzu edenler konuyla ilgili olarak 07024-969046 ve 0157-51990446 nolu telefonlardan daha fazla bilgi alabiliyor.
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN