Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Müzik Grubu Mimor Circle

Inter Kulturel Forum Esslingen kahvaltısında 'minor circle' rüzgarı ve yazar Erdal Yıldırım ile okuma günü.

İsmail DOĞRUER /Esslingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Bazı tatlar vardır; dilinizde, damağınızda, dağarcığınızda yıllarca izleri kalır unutamazsınız. Her ayın 3. pazarı çok uluslu kitlesine sunduğu 5 yıldızlı kahvaltısı ve sohbet ortamı ile bilinir... Evet 'kitlesine' derken bilinçli seçiyorum kelimeyi, çünkü bu dernek, toplamda 300‘ü bulan ve hatta aşan üye sayısından daha geniş kesimlerde yer yapan 30 yılı aşkın bir kolektif emeğin sonucudur.

Yine o sabah başka bir heyecanla bu kahvaltıya katılmak üzere evden çıktım. Yakın zamanda Babek yayınlarından yeni kitabı çıkan yazar-aktivist Erdal Yıldırım'ı Inter Kültürel Forum Esslingen Enternasyonal kahvaltısında konuk etmek için karşılamak üzere Esslingen AKM 2. Başkanı Yılmaz Ateş‘le birlikte Stuttgart Hauptbahnhofa gittik. Karşılama sonrası hep birlikte enternasyonal kahvaltının yapıldığı Dieselstrasse Kültür Merkezinin yolunu tuttuk. Erkenden gitmiş olmakla; Diesel Kültür Merkezinde IKF (yada eski adı ile ADG) ekibinin her zamanki titiz çalışmasına bir kez daha tanık olduk. Biz konuğumuza IKF ve Kültürel etkinliklerde partneri, Dieselstrasse KM hakkında bilgiler vermek adına daldığımız koyu sohbetten, ilk kahvaltı katılımcılarının salona giriş yapması ile günün aktivitesinin havasına girdik.

Genelde herkesin yer bulabildiği kahvaltı rutininden farklı olarak oldukça ilgi gören bir kahvaltı gününde bulduk kendimizi.

Biz daha kahvaltı moduna girmeye hazırlanırken sahnede yerini alan herbir üyesi son derece sempatik 'minor circle' müzik grubu sahnede çoktan yerini almıştı bile. Adeta bize hoşgeldiniz dercesine son derece kulağa hoş gelen tınılarla kendilerini tanıtmış oldular.

Kahvaltının ortasında o günün hazırlığını üstlenen ekibin konuklara tanıtılması bir IKF klasiğidir. Bu amaçla verilen arada hem emeğe saygı, hem adetten olmak üzere bu gönüllü hamaratlığı küçük süprizlerle ödüllendirme inceliği görülmeye değer. Bu nezaket seromonisinden sonra günün konuğu Yazar Erdal Yıldırım'ı enternasyonal kahvaltının diğer konuklarının kapsama alanına almak üzere bir girizgah yapan IKF Başkanı Kartal Türkmen; Sahneye Değerli yazar Erdal Yıldırımı davet etti. Kısaca kendisini tanıtan Yazar, içinden geçilen zamanın ve ülkesindeki duruma dair kısa bir Almanca konuşma yapmasından sonra yine yeni kitabına dair bir öztanıtımla ilgilenenler için duyurusunu yapmış oldu. Duyurudan sonra çok sayıda okurun kitap imzalatmak ve yazarla fotoğraf çektirmek istediğine fotoğraflarımla tanıklık ettim.

Konuşmalardan sonra sahne alan 'minor circle' müzik grubu birbirinden güzel ezgilerle dolu repertuarlarını sırayla icraa ettiler. Müzik kalitesi ve solist in eserleri muhteşem okuması...seslendirmesi ile kelimenin gerçek anlamı ile bir müzik ziyafeti oldu. Bu satırları kaleme alan olarak kendi adıma bu müzik grubunun duyduğum ilk etkinliğine gidip bu keyfi bir kere daha yaşamak arzusundayım... Siz de kaçırmayın.
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN