Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 596 - 30.07. - 10.09.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Alman devletinde faşistleşme var"

Fikri KARAKUŞ (Nürnberg) 
Nürnberg "Dialog der Kulturen" Kültürler diyaloğu derneğinin düzenlemiş olduğu bilgilendirme etkinliğininde, konuşmacılar tarfından faşizanlaşmanın ince detayları gözler önüne serilirken, çok çarpıcı detaylarda yapılan polisiye uygulamalarındaki kuralsız ve kanunsuz uygulamalar baskı ve işkenceler olduğu detaylandırılarak anlatıldı.

"Eyaletlere göre değişikler olmakla birlikte, enfazla Bavyera'da ve Doğu Almanya eyaletlerinde faşist düşünceli devlet memurlarının faaliyetlerinin olduğu görülmektedir" denirken, son dönem Sinagog cinayeti ve aynı zamanda Yeşiller'den Cem Özdemir, Claadia Roth'a ölüm tehditleri de bunlardan sadece bazıları. AfD adlı faşist partinin yüksek oy aldığı yerlerden de belli olduğu şeklinde de izah edildi.

Genellikle de ilticacılar ve diğer göçmenler üzerinde uygulanan kural dışı kanunsuz uygulamaların altta alta devam ettiğinin bariz olduğu uygulamalar, yakından incelendiğinde açık bir şekilde görülmektedir..

Avrupa Türkiyeli Göçmenler Konfederasyonu (ATİK) eşbaşkanı Süleyman Gürcan "Almanya Emperyalist bir kapitalist güç olup devletinide bu doğrultuda uygulamalara zorlamakta 'sosyal devlet' gözboyaması da giderek kaybolmakta, yerine açıktan faşizan uygulamalar yapılıyor. Toplumdaki faşist organizasyonlara da toleranslar gösterilmektedir" diyerek Alman demokrat sol, sosyalist, kominist ve göçmen örgütlenmelerinin birliğinin önemine vurgu yaptı.
Teilen
2019-12/01-Sayı-588
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN